Reportáž 11. kola se Sokolem Libiš

Kladno po dvou týden čekal opět výjezd na půdu soupeře, tentokrát se jednalo o TJ Sokol Libiš. Zmíněná půda se na při pouhém pohledu měnila na bojiště, kdy se na domácím hřišti před nedávnem protrhlo podzemní zavlažování a oprava nebyla možná jinak než za použití bagru, či jiné techniky. To se na hřišti významně podepsalo a nás tak nečekalo nic lehkého.

Zápas začal nezvykle otevřeným fotbalem, zpočátku se nejedná o slibné náznaky šancí, nicméně si obě strany v průběhu prvních dvaceti minut vypracovali doslova gólové příležitosti. Ani jedna z nich gólem nekončí a pokračuje tak souboj o dominanci nad celým zápasem, kdy se ani jednomu týmu nedaří vypracovat delší a více uspávající držení míče. To se na přelomu 25. minuty mění, Kladno se dostává na balón a záhy se na hrotu útoku hrající Javorek zjevil nehlídaný mezi stopery domácích a jako zkušený matador míč poslal nechytatelně podél brankáře domácího Sokola. Dvě minuty po první brance se střelec Javorek dostává do úniku a dostává obrovskou šanci vedení navýšit, míč si ovšem v klíčovém okamžiku ukopl a šanci tak promarnil. Kladno ovšem ze svého tlaku neubírá a po útočném výpadu soupeře na hranici vlastního velkého vápna získává balón, kterého se na půlící čáře zmocnil s chutí hrající Javorek. Ten si míč navádí až před bránu soupeře. Přesnou přihrávkou vybízí Pihrta a ten nekompromisně proměňuje – 2:0.

Druhá polovina nenechává na nic čekat a Kladno opět kontroluje hru. Kontrola hry přechází k velice slibným „gólovkám“, které jen se štěstím domácích gólem nekončí. Celkově za druhý poločas zazněla branková konstrukce třikrát, což pro domácí obranu znamenalo nouzový stav ohrožení. Na alarm dal zaznít opět Javorek, který se náběhem navázal na centr Balšánka, který přesně vyhledal hlavu Javorka, který se nemýlí a míč posílá do branky a vedeme 3:0. Čtvrtý gól přidává navrátilec po zranění Dominik Šíma, kterého skvělou akcí našel Šnobl. Lob přes hlavu domácího brankáře znamená jasnou výhru kladenský v poměru 0:4.

TJ Sokol Libiš – SK Kladno 0:4 (0:2)

Sestava: Pettík – Borák, Pechr, Kolářský, Růžička – Ježdík (62. Šíma), Procházka, Balšánek, Holub (62. Blažek), Pihrt (85. Pospíšil) – Javorek (75. Šnobl)

Branky: 26. a 66. Javorek, 38. Pihrt, 86. Šíma

 

V příštím utkání se SK Kladno utká na svém domácím hřišti s Meteorem Praha VIII. Výkop je 22. října v 10:15. Pro více informací sledujte naše sociální sítě!

Komentáře