Reportáž 12. kola s Meteorem Praha.

V pravém podzimním počasí začalo 12. kolo. Déšť a zima společně s vratkým hřištěm nejsou pro fotbalisty vůbec snadným startem do sobotního utkání a nás tak čeká zajímavé utkání.

Kladno se do zápasu rozhodlo postavit dva navrátilce – Šíma a Cimrmana v bráně. Utkání ovšem začíná pod rouškou zbytečných, až zbrklých chyb, kterých se domácí fotbalisté dopouštějí. Hostí veškerou iniciativu nechávají v rukou Kladna a to si, alespoň zdá se, neví rady. Změnou je však dvanáctá minuta, kdy se skvělou kombinací kladenská obrana dostala před střed hřiště Meteoru Praha a Pihrt skvělou průnikovou přihrávkou hledá Šímu. Ten se pouští do výpadu přímo na bránu soupeře, klíčovém okamžiku ovšem uklouzl a z velice slibné příležitosti je v ten moment pouze aut. Následuje čtvrt hodina hry, která nic nepřináší. Po ní však přichází pět minut doslova reklamy na fotbal.

Laciná ztráta balónu na polovině hřiště předchází vysunutí útočníka Meteoru Praha, který se prosmykl mezi stopery a neohroženě se dere na bránu. Vybíhající Cimrman se mu v počínání snaží zabránit včasnou reakcí, která je pražských forvardem dokonale přečtena, na základě čehož mladý brankář fauluje a máme tu penaltu pro hostující tým. To se píše 41. minuta míč si staví Vojtěch Kostka. Ten s ničím neotálel a chladnokrevně posílá míč do středu kladenské branky. Kladno se nenechává vylekat z rozehrávky se žene přímo do útoku. Šíma si na hranici velkého vápna připravuje balón a střílí. Střela se šťastně odráží od Holuba a to přímo do protipohybu hostující brankáře. Ve 42. minutě je tak vyrovnáno. Zdá se, že je tak do poločasu stav vyrovnaný. S tím nesouhlasí jediný hráč – Javorek. Ten se skvěle prosadil v prostoru před brankou soupeře a po centru z pravé strany hlavou dostává Kladno ve 46. minutě do vedení!

Druhá polovina začíná výraznou převahou Kladna. To si jednoznačně vyjasnilo, jak chce hrát a to se náramně dařilo. Minimalizace chyb a zrychlení přechodové fáze přináší své ovoce. Procházka se po Holubově průniku dostal na hranici penalty k balónu a nekompromisně zakončil. Kladno v 67. minutě 3:1. Meteor se do konce utkání stav snaží zvrátit, proti tomu ovšem stojí mladý Cimrman. Nebezpečně umístěná střela po rohovém kopu soupeře míří přímo mezi tři tyče, přesouvající se brankář domácího týmu jen reflektivně nastavuje hlavu proti prudce letícímu balónu, čímž ho vytěsnil a Meteoru tak sebral poslední špetku naděje. To potvrdil o pár minut později při úniku hostů, kdy si zkušeně počkal na zakončení a míč s klidem sebral do svých náručí.

Skóre se v závěru nemění ani po Borákem nastřelené tyči a SK Kladno po druhé za sebou boduje!

SK Kladno – FK Meteor Praha VIII 3:1 (2:1)

Sestava: Cimrman – Borák, Pechr, Kolářský, Růžička – Šíma (65. Dostál), Holub, Balšánek, Procházka (78. Blažek), Pihrt (78. Šnobl) – Javorek (84. Kafka)

Branky: 42. Holub, 46. Javorek, 67. Procházka

V příští utkání SK Kladno čeká již tento pátek, a to na půdě Českého Brodu. Výkop je 28. října v 10:15. Pro více informací sledujte naše sociální sítě!

Komentáře