Reportáž 13. kola s Českým Brodem

Předposlední venkovní utkání na SK Kladno nečekalo nic lehkého. Česky Brod, který se tradičně pohybuje v první polovině tabulky na nic čekat nechtěl a Kladno se muselo postavit velice houževnatému.

To se potvrzovalo již od prvních minut, skvěle připravené hřiště bylo příslibem pohledného utkání a to se také splnilo. Píše se sedmá minuta a Šíma přihrávkou do meziprostoru mezi brankářem a obranou hledá Javorka. Ten se zjevil sám před domácí brankou, jenže mu nestačí krok a na míč tak nedosáhl. Následuje pasáž hry, ve které se oba týmu přitahují o delší konec pomyslného provazu dnešního utkání a šance tak střídá šanci. Vše vyvrcholilo minutou dvacátou, kdy se domácí hráč po rohovém kopu zjevil zcela osamocený před bránou kladenského Cimrmana. Ten ukázal to, proč opět dostal šanci a míč úchvatně vyráží. Po odbytí minuty s číslovkou 30 veškerou iniciativu přebírá domácí tým, který si zvýšeným pohybem na všech postech dokázal vytvořit převahu a do konce poločasu tak na hřišti dominoval. Tlak ovšem v branku hráči Českého Brodu nepřetavili a do kabiny se tak šlo za stavu 0:0.

Začátek druhého poločasu přináší obrovskou šanci po centru z levé strany. Hlouček těl doslova „vyplivl“ balón před odkrytou branku českobrodských, pozdě reagující Balšánek na balón bohužel nedosáhl a domácí obránce míč před zraky kladenského středopolaře odklidil do zámezí. To bylo na dlouhou dobu z kopaček SK Kladna vše. Kormidla se opět ujímají hráči domácích. Českobrodský expres řítící se do stanice s názvem „Kladenská branka“ nabíral na rychlosti. Zvyšující se tempo hry Kladno nezvládá zachytit. Domácí jsou u všeho první a do toho hrají s chutí. 68. minuta a laciná ztráta kladenského týmu přichystala domácímu Moravcovi výhodnou palebnou pozici. Ten zamířil přesně za háčky a Cimrman ač se proletěl, neměl šanci střelu zlikvidovat. Český Brod tak vede 1:0. To ovšem nebylo vše. O pět minut později, v minutě 73. se domácí hráči průnikem po levé straně dostali až do velkého vápna. Přihrávkou „pod sebe“ se na hranici velkého „vápna“ objevuje hned dvojice osamocených hráčů. Následnou střelu se pokusil odvrátit Kolářský, ten však míč pouze škrtnul, a to přímo do protipohybu brankáře Kladna. 2:0. 

To se zdá, že se nad kladenskými opravdu stahují všechna mračna. Kladnu se nic nedařilo. Snahu o kombinaci domácí úspěšně bořili a zdálo se, že domů odjedeme bez bodů. Naději avšak vykřesal Šnobl, který byl odměněn za vydřenou šanci a levou nohou posílá míč podél brankáře domácího týmu přímo do branky. Píše se 86. minuta a Kladnu zbývá jen pár chvil do konce. Jako by probuzení se jevili hráči hostujícího SK v posledních deseti minutách. Touha po zvrácení výsledku, důraz v osobních soubojích a špetka štěstí – to se zdá jako úspěšný recept kladenského týmu pro závěry utkání. To potvrzuje v 90. minutě Javorek, který parádně vyrovnává. Konečný stav je tak 2:2 a Kladno si z Českého Brodu odváží bod. 

Nutno podotknout, že pro oko nezaujatého diváka šlo o velice pohledné utkání, plné šancí, soubojů a emocí. Celý zápas Kladno tahalo za kratší konec a kdyby prohrálo, nikdo by se nemohl divit. Remíza je ovšem odměnou za bojovnost v závěru utkání, kdy byla vidět obrovská touha po změně stavu. Ta přišla, a přinesla o poznání příjemnější konec.

SK Český Brod – SK Kladno 2:2 (0:0)

Sestava: Cimrman – Borák, Pechr, Kolářský (79. Ježdík), Růžička – Šíma, Holub, Balšánek, Procházka (67. Kafka), Pihrt (67. Dostál) – Javorek

Branky: 86. Šnobl, 90. Javorek

V příštím utkání nás čeká derby. Soupeřem nám bude SK Slaný. Hraje se na Stadionu Františka Kloze, a to 5. listopadu v 10:15. Pro více informací sledujte naše sociální sítě.

Komentáře