Reportáž 15. kola s Hvězdou Cheb

Závěrečné utkání podzimní části bylo na programu ve vzdáleném Chebu. Rychlá umělá tráva společně s důrazným soupeřem již od začátku utkání vytvářeli podmínky, které sladkou tečku v podobě vítezství výrazně stěžovali. Právě začátek utkání byl sužován chybami, které pramenily z jiného chování míče, než jak je tomu na trávě přírodní. Na ustálení celku hry se čekalo do 11. minuty, kdy centrující Kafka přesným centrem nachází Šímu. Ten hlavičkoval přesně k tyči branky domácího brankáře, ten však vytáhl pohotový zákrok a nebezpečnou hlavičku kladenského forwarda zneškodnil. Poté tlak kladenských ustal. Tím přichází dvacetiminutovka, ve které taktovku přebírá domácí Cheb. Tomu se dařilo bořit kombinaci Kladna a následně si vytvářet slibné náznaky šancí. Své o tom ví kladenský brankář Cimrman, který ve 25. minutě musel vytasit v řadě za sebou 3 skvělé zákroky, čímž stále držel stav bez branek. Do konce první půle se však Kladno dokázalo z tlaku domácích oklepat a před odchodem do kabin v krátkém časovém sledu zahrozilo hned třemi rohovými kopy společně s dvojící standartních situací. I přes kvalitu centrů směřujících do pokutového území se ani v jednom případě míč do branky nedostal a do kabin se tak odchází za stavu 0:0.

Druhou půli začíná Kladno ve velkém stylu. Kladenský expres přidává na otáčkách, z čehož ústí doslova reklama na fotbal. To potvrdila akce čtveřice Šíma – Pihrt – Procházka – Kafka, kdy poslední jmenovaný stojí na konci kombinace z jednoho dotyku, kterou za pomocí teče uklízí za záda brankáře Chebu. To se píše 55. minuta a Kladno vede 1:0!

Zdá se, že se Kladno po vstřelené brance zatahuje, avšak dvě minuty po prvním gólu nebezpečně pálí Balšánek. Nadále hrotí Pihrt kterého z hloubi pole doplňuje stále Kafka s Procházkou a hrotovým útoníkem Šímou. Ti si vytvářejí několik opravdu slibných protiútoků. To se nedá mluvit o ničem jiném než o smůle v zakončení, protože akce které kladenští borci vyprodukovali, nelze nazvat jinak než gólové. Kladno tím zápas dovádí do úspěšného závěru, jelikož si Cheb žádné šance nevytvořil, důvod ke změně skóre nebyl a kladenští si na závěr roku 2022 vezou 3 vydřené a zasloužené body.

 

FK Hvězda Cheb – SK Kladno 0:1 (0:0)

Sestava: Cimrman – Borák (46. Procházka), Pechr, Kolářský, Růžička – Kafka (90. Šnobl), Holub, Balšánek (89. Abrham), Pihrt, Ježdík – Šíma

Branky: 55. Kafka

 

Toto bylo vše z první poloviny sezóny. O následujících zápasech A týmu budeme včas informovat. Pro více informací sledujte naše sociální sítě!

 

Komentáře