Reportáž 17. kola s Neratovicemi – Byškovicemi

Po vyhraném zápase ve Štětí kladenské fotbalisty čeká tým z opačného pólu tabulky. Dotahující se Neratovice – Byškovice na Kladno přijíždějí nalazené výhrou z předchozího utkání a určitě si tak chtějí odvézt 3 body. Pojďme si tedy zápas, který byl kvůli nepřízni počasí odehrán na umělé trávě, zrekapitulovat.

Utkání začíná ve vysokém tempu, úvodní tlak hostujícího týmu přináší standardní situaci společně se dvěma rohy. Všechny tři zmíněné akce končí závary před bránou Pettíka, ten však svojí svatyni udatně hájí a za svoje záda nepouští ani jednu ze střel Neratovic – Byškovic. Následuje pasáž hry s převahou kladenských. Svými kombinacemi si pomalu vytváří jeden náznak šance za druhým a v bloku hrající soupeř v tuto chvíli tahá za kratší konec. První poločas ovšem nic kromě šarvátky Kolářského s protihráčem nepřináší a do kabin se tak odchází za bezbrankového stavu.

Druhou půli opět začínají hosté tlakem a následnou snahou o vstřelení branky, neúspěšně. Na to ihned reaguje Pihrt razantní střelou, kterou brankář hostujícího týmu pohotově polapil. Stav je do 53. minuty nerozhodný, to si ovšem obránce Borák z pravé strany navádí míč doprostřed a pálí. Svojí slabší nohou se pokouší o technický obstřel na zadní tyč a je úspěšný. Kladno se po krásné Borákově střele ujímá vedení 1:0. Neuběhne ani pět minut a po zmatcích v obraně Neratovic – Byškovic míč na své kopačky získává Procházka, ten přesnou přihrávkou do běhu nachází Šímu, který bleskovou střelou ve skluzu míč skvěle uklízí na přední tyč soupeřovy branky. 2:0! Oslava gólu stojí za to.

I přes další šance kladenského týmu v podání Šímy a střídajícího Javorka gól nepadá. Hostující Neratovice – Byškovice se následným tlakem snaží výsledek korigovat, také neúspěšně a Kladno si tak připisuje další tři body!

SK Kladno – FK Neratovice – Byškovice 2:0 (0:0)

Sestava: Pettík – Borák, Rendla, Kolářský – Čížek (78. Dostál), Procházka (86. Slabý), Holub, Balšánek (86. Růžička), Pihrt – Šíma (78. Kafka), Šnobl (70. Javorek)

Branky: 53. Borák, 57. Šíma

 

V příštím utkání se fotbalisté SK Kladno představí na horké půdě Újezdu Praha. Výkop je 18. března v 10:15. Pro více informací sledujte naše sociální sítě!

Komentáře