Reportáž 23. kola s Kosmonosy

Pokračování náročné série zápasů bylo tentokrát na programu tuto sobotu v Kosmonosech. Houževnatý tým plný cizinců, těžící ze silných standardních situací na nic nečeká. Do vedení se dostává hned ve třetí minutě. Neškodný centr se mění v nedorozumění Pettík s Borák, kdy první jmenovaný po nešikovném „šprajcu“ způsobil penaltu. Tu soupeř proměnil a již brzy se tak dostává do vedení.

V minutě 18. se smolně zranil kapitán domácích Mašek, což se podepisuje na výkonu doma hrajících Kosmonos, jenž na hřišti působí pasivněji. Toho využívají fotbalisté Kladna a zvyšují obrátky. Vyústění přichází sérií standardních situací a stálý tlak, jenž je proměněn v gól ve 32. minutě po krásné kombinaci na pravé straně hřiště. Centrující Čížek hledá Javorka, který se střelou do prázdné brány nemýlí. Je vyrovnáno.

I přes to, že je Kladno lepší a v tuto chvíli dominuje, druhý gól obdrželo hned 4 minuty po brance Javorka. Pihrtem předržený balón znamená rychlý protiútok Kosmonos. K míči se po průnikové přihrávce dostává Kořínek. Ten se v podobných situacích umí orientovat skvěle a posílá domácí opět do vedení. Do poločasu nenastává žádná vážná situace ani důvod ke změně skóre, hráči tak do kabin odcházejí za stavu 2:1.

Druhá půle začíná pro kladenské překvapivě. Jeden by řekl, že Kladno si po přestávce převezme otěže a okamžitě zahájí útok na obrat. Opak je však pravdou, protože domácí Kosmonosy hned třikrát vážně ohrožují branku Pettíka. Ten i přes dlouho trvající tlak Kosmonos za svá záda další gól nepouští. Kladno tak své naděje na obrat stále živí.

Do hry přichází Šnobl s Kafkou, okamžitě se etablují a do zápasu vnáší živou vodu. Kafka po svém příchodu akcí po levé straně hrozí domácí obraně, ovšem bez úspěchu. O pár minut později se k míči po shluku těl dostává druhý příchozí – Šnobl, a míč pohodlně posílá do branky.

Za vyrovnaného stavu lze vidět atraktivní fotbal s lehčí převahou venku hrajícího Kladna. Ta se postupem zvedá a od 75. minuty domácí Kosmonosy opravdu přehrává. Finální fáze však Kladno pokaždé zklame a nepřidává tak rozhodující gól.

SK Kosmonosy – SK Kladno 2:2 (2:1)

Sestava: Pettík – Borák, Rendla, Kolářský (37. Slabý) – Čížek, Pihrt (84. Procházka), Balšánek, Růžička, Dostál (63. Kafka) – Javorek (63. Šnobl), Šíma  (84. Hanzlík)

Branky: 28. Javorek, 71. Šnobl

V příštím utkání se „A“ tým představí na svém domácím hřišti proti první České Lípě. Pro více informací sledujte naše sociální sítě.

Komentáře