Reportáž 24. kola s Českou Lípou.

Sobotní dopoledne přineslo dlouho očekávané utkání. Na Kladno přijíždí první Česká Lípa a schyluje se k utkání, o kterém se už dopředu ví, jak důležité bude.

Zápas začíná v rychlém tempu, oba týmy na nic nečekají a po hlavě se vrhají do útoku. To své ovoce nese hned ve 4. minutě, kdy Šíma obtížnou střelou o tyč překonal golmana hostí a dostal tak Kladno do brzkého vedení. Gól na probíhajícím tempu hry nezanechal žádné stopy, ba naopak. První poločas jsme svědky hry tzv. „nahoru – dolů“. Česká Lípa si díky nebezpečně zahrávaným standardním situacím vypracovala hned 3 více než nadějné šance, do toho ještě nastřelila spojnici, za to Kladno si v jedné minutě rovněž vypracovalo dvě stoprocentní šance. Ani jeden z pokusů však gól nepřinesl a první poločas tak skončil za stavu 1:0.

Poločas druhý přináší pokles tempa, ve kterém se dosud hrálo. To přináší tvrdé souboje, a společně s velkým hřiště hráče pořádně vysiluje. I tak jsme ovšem svědky slibných náznaků. Píše se 67. minuta a Česká Lípa zahrává rohový kop. Pro ten si v brankovém území šahá domácí Pettík, míč mu však vypadá a dostává se přímo ke střednímu obránci našeho soupeře – Filipovi. Ten pobídku k vyrovnání využil a stav je rázem 1:1.

Vše se již schyluje k tomu, že zápas zaslouženě skončí remízou. V 92. minutě však Kladno zahrává roh. Míč letí přímo na hlavu hostujícího obránce, a ten ho šťastně pro Kladno odráží přímo před bránu. Tam zaúřadoval Čížek společně se Šímou. Druhý jmenovaný si s vysokým balónem skvěle poradil a doklepnutím do prázdné brány Kladnu vystřelil veledůležité tři body!

SK Kladno – FK Arsenal Česká Lípa 2:1 (1:0)

Sestava: Pettík – Čížek, Rendla (80. Javorek), Růžička – Dostál, Pihrt, Holub, Slabý, Kafka (80. Balšánek) – Šnobl (90. Hanzlík), Šíma (90. Procházka)

Branky: 4. & 90. Šíma

V příštím utkání se „A“ tým představí na hřišti týmu FC Chomutov. Výkop je 6.5. v 10:15. Pro více informací sledujte naše sociální sítě!

Komentáře