Reportáž 27. kola s Meteorem Praha.

Zakončení anglického týdne měl „A“ tým v plánu v neděli 21. května na horké půdě Meteoru Praha. Ten si na jaře vede nadstandardně, vždyť pokud by se počítala tabulka právě druhé části sezóny, aktuálně by byli třetí.

Právě domácí Meteor je ten, který se po startu utkání chytil pomyslných kormidel. Velice nepříjemným napadáním znepříjemňoval Kladnu rozehrávku a prakticky znemožnil jakékoliv pokusy kladenských o konstruktivnější rozehru. Vyvinutý tlak také způsobil dvě hrubé chyby. Domácí útok si ani s jednou vzniklou příležitostí nedokázal poradit, a darované gólové šance neproměnil. Náhle se po dlouhém nákopu míče  zmocnil Šnobl. Vymanil se faulujícímu obránci, z následné ponechané výhody si vypracoval velice slibnou šanci, kterou chladnokrevně zakončil, čímž Kladno poslal do vedení 1:0. O pět minut později se však opakuje scénář ze středečního utkání s Admirou. Gól vstřelený předchází výpadku koncentrace a nepovedenému presinku. Výsledek je v dnešním případě penalta, která záhy po gólu Šnobla opět skóre srovnává. To bylo do konce první půle vše, po 45. minutách byl tak stav nedělního klání Divize B 1:1.

Do druhého poločasu vstoupil kladenský „A“ se dvěmi změnami. Ihned vyrukoval na zatažený Meteor, který se do 60. minuty převážně bránil kladenskému tlaku. Převaha Kladna však ke gólu nevede. Následuje dvacet minut hry, které nic nepřináší. Až minuta 80. přináší zvrat a také změnu skóre. Dvojice šancí Procházky a Dostála vrcholí rohovým kopem. Ten je však odvrácen a k míči se dostává exekutor rohového kopu David Čížek. Kličkou se dostává před domácího obránce a přesnou prudkou střelou po zemi v 85. dostál vedení Kladna zpátky na svou stranu. To znamená, že kladenský „A“ tým si po středečním zápas s Admirou spravil chuť a Prahu na poslední, třetí pokus vyloupil.

FK Meteor Praha VIII – SK Kladno 1:2 (1:1)

Sestava: Pettík – Borák (46. Blažek), Rendla, Růžička – Čížek, Slabý (46. Holub), Balšánek, Procházka (82. Pospíšil), Dostál – Šnobl (57. Javorek), Kafka (82. Fedorišin)

Branky: 27. Šnobl, 85. Čížek

V příštím utkání se kladenský „A“ tým představí na svém domácím hřišti s Českým Brodem. Výkop je v sobotu 27. května v 10:15. Pro více informací sledujte naše sociální sítě!

Komentáře