Reportáž 29. kola se Slaným.

Předposlední kolo zavedlo naše fotbalisty na velice horkou půdu Slaného. To se celou sezónu potácí na hranici sestupu, každý bod tedy potřebuje jako sůl. Za to naše družstvo si po domácí remíze s Českým Brodem nutně potřebovalo spravit chuť jak herně, tak výsledkově.

Utkání začíná ve velkém tempu. Ani jeden z týmu na nic nečeká. Postupné náznaky šancí přecházejí v šance gólové, které však ani na jedné straně nejsou přetaveny v tížený gól. Nejprve si velice slibnou příležitost sám vybojoval Borák, následně Čížek. Ani jeden z borců hrajících na pravé straně však úspěšní nebyli. Také Šnobl o sobě dal vědět hned třikrát, a to když si svou již specifickou urputností vybojoval hned trojici střel. Pokaždé se však ocitl v tak krkolomné situaci, že svá mířidla zkrátka nedokázal zkorigovat. Na druhé straně brankář Cimrman celil velice nepříjemné protiútoku domácích. Ten vyústil do střely z velice nebezpečné pozice. Domácí forward však vystřelil pouze doprostřed branky, právě na připraveného Cimrmana.

Ve 34. minutě se kladenský „A“ tým dokázal vymanit tlaku domácích. Přesný pas vybídl Šnobla, ten se již na půlicí čáře vydal na dlouhý sprint bok po boku se slánským obráncem. Neohrožený mladík v barvách Kladna prokázal trenérovi důvěru, a i přes zmíněný sprint od poloviny hřiště chladnokrevně zakončil svou slabší nohou, lobem přes domácího brankáře Sedláka. Jak je již zvykem, vyrovnání na sebe dlouho nenechá čekat. Osamocený Nádeníček z rohového kopu dostává stav opět na nerozhodný. Do kabin se tak odchází za stavu 1:1.

Obrat slánský výběr dokonal deset minut po začátku druhého poločasu. Skvěle zahraný přímý kop sice v brance neskončil, odražený míč ovšem do branky dostal opět Nádeníček, čímž tak Slaný poslal do vedení. Následná dvacetiminutovka hry nepřináší nic zásadního, čímž se dostáváme až do samého závěru sobotního derby. Dosavadní hrdina Nádeníček ztrácí míč, a do protiútoku se žene Čížek. Stříleným centrem přesně hledá Javorka, který do odkryté Sedlákovy branky v 87. minutě vyrovnal na 2:2.

Ani to není ze sobotního utkání vše. Poslední minuty přináší závěrečnou šanci Slaného. Tu se rozhodl lapit Cimrman, v klíčovém okamžiku však podklouznul, čímž dal slánskému Ceccarelliovi, který senzačně vystřelil domácím výhru. Ze Slaného tak odjíždíme bez jediného bodu.

SK Slaný – SK Kladno 3:2 (1:1)

Sestava:  Cimrman – Borák, Rendla, Růžička (72. Kolářský) – Čížek (85. Fedorišin), Procházka, Holub, Slabý (72. Javorek), Dostál – Šnobl, Kafka

Branky: 34. Šnobl, 87. Javorek

V závěrečném utkání sezóny se „A“ tým představí na svém domácím hřišti tuto sobotu 10.6. v 10:15. Pro více informací sledujte naše sociální sítě!

 

Komentáře