Reportáž 5. kola s rezervou Admiry Praha

Páté kolo, zpátky na domácí půdě. „A“ tým na svém stadionu přivítal rezervní tým Admiry Praha.

Už od prvních minuty bylo zjevné, že divácky půjde o velice atraktivní utkání. Velice slibné závary hostů před brankou domácího Kladna zavařily pod kotel kladenské obraně. Ta ze svých řad vysílá ofenzivě skvěle naladěného Boráka, který záhy průnikovou nahrávku nachází Šnobl, jenž se před hostujícím brankářem zjevil nehlídaný a v klíčovém momentu míč posílá přímo do náručí mladého gólmana. Následuje ještě jedna šance na každé straně, také bez většího ohrožení obou svatyní. Píše se 17. minuta a na kladenském stadionu je zaděláno na gólovou přestřelku.

Nastává začátek mírné převahy hostí, kdy se pražský tým dostává do kombinace a postupnou výstavbou hry přebírá taktovku utkání do svojí moci. I přes určování tempa hry a držení míče si však Admira nevytvořila šanci s nárokem na gól. Poté následuje závěrečný tlak Kladna, který vyústí pouhým hvizdem hlavního rozhodčího a ten tak ukončuje první poločas.

Poločas druhý začal pro domácí Kladno náramně. Ruka bránícího hráče Admiry vystřelila do výšky a potkala se s trajektorií letícího balónu. Zákrok neslučitelný s výkladem pravidel fotbalu nešlo ocenit jinak než odpískanou penaltou. Tu si staví Pechr. Kop dobře mířený postrádá potřebnou razanci. Brankář vystihuje směr, ovšem přes nezpevněnou ruku se i tak míč dostává na vysněné destinace – do branky. Kladno tak vede 1:0.

Po vstřeleném gólu fotbalisti kladenské SK přebírají veškerou dominanci a bílé barvy kladenských dresů je rázem plné hřiště. S chutí hrající Borák předkládá útočícím hráčům gólové šance takřka na zlatém podnose. Ty ovšem vlivem nerovností a vlastní neschopnosti míč do branky nedopravují. Podobných šancí za celý zápas bylo k napočítání 7.

Obecně šlo ale o velice vyzrálý výkon, plný krásných kombinací a útočných výpadů. Za zmínku také stojí výborně bránící čtveřice v čele s Pettíkem, kteří celý zápas drželi na uzdě útočná esa Admiry a k ničemu většímu je nepustili, čímž Kladnu dopomohli vítězství a bereme tak 3 body

 

SK Kladno – FK Admira Praha „B“ 1:0 (0:0)

Sestava: Pettík – Borák, Rendla, Kolářský, Růžička – Blažek, Holub (65. Slabý), Pechr, Kafka, Dostál – Šnobl (74. Rottner)

Branky: 47. Pechr (pk.)

 

V příštím utkání na kladenské borce čeká Olympie Březová. Výkop je 10. září v 15:00. Pro více informací sledujte naše sociální sítě.

Komentáře