Reportáž 8. kola s Kosmonosy!

Druhý domácí zápas v řadě znamenal příjezd ve formě hrajících Kosmonos, které už od začátku zápas na nic nečekaly a daly se do obléhání kladenské svatyně. Úvodní tlak hostů předznamenal jejich zájem o hru, kdy se celý první poločas přetahovaly s domácím Kladnem o celkovou dominanci a počet vytvořených šancí. Na obou stranách bylo v první půli vidět několik opravdu slibných závarů. Za zmínku stojí nebezpečná střela Kafky či střela hostí ze střední vzdálenosti, kterou Pettík těsně zneškodnil a fatální nakonec nebyla. Stav po poločase je ovšem stále 0:0.

Půle druhá začíná vysokým držením balónu kladenským mužstvem. Série faulů a žlutých karet však dominanci přerušuje a hřiště se z rázu stává jedním velkým bojištěm, jenž vrcholí v 72. minutě druhou žlutou kartou hostujícího Maška. Ten svůj tým posílá do deseti. Náhlé vyloučení znamená zatažení Kosmonos do hlubokého bloku a přenechání iniciativy na kopačky Kladna. To s ničím nezahálí a při hře připomínající obléhání házenkářského brankoviště hrozí jednou šancí za druhou. Dostál, Kafka, Ježdík – jména hráčů, kteří se ocitli ve více než slibné příležitosti, ovšem poctivost hostující obrany jim naděje na gól zmařila.

Spásou se tak dá nazvat pravý obránce Borák, který dostal míč do ideální pozice na centr, o který se snaží neúspěšně a hrací předmět se k němu odráží. Odraz ho dostává do ještě výhodnější pozice a po dvojici zblokovaných střel vysílá střelu třetí. Tu se odráží „jeslemi“ hostujícího brankáře za jeho záda a kladenských stadion je v euforii. Píše se 88. minuta a celý tým slaví.

Následující tlak hostí nepřináší vůbec nic, Kladno se tak poučilo z nevyužité přesilovky a připisuje si 3 veledůležitý body do tabulky, kde okupuje 2. místo a dýchá na záda vedoucímu Újezdu Praha, který je na čele se stejným počtem bodů.

SK Kladno – SK Kladno 1:0 (0:0)

Sestava: Pettík – Borák, Rendla (60. Javorek), Kolářský, Růžička – Dostál, Procházka, Balšánek, Holub, Ježdík (82. Blažek) – Kafka (88. Šnobl)

Branky: 88. Borák

ČK: 72. Mašek

Příští utkání „A“ tým odehraje 1. října na půdě České Lípy. Výkop je v 10:15. Pro více informací sledujte naše sociální sítě!

Komentáře