Reportáž předkola Mol Cupu s Tempem Praha

První soutěžní utkání letošní sezóny odehráli svěřenci Františka Douděry tuto sobotu na horké půdě Tempa Praha. Vzhledem k tomu, že horká nebyla jen půdě, ale také počasí, nejednalo se pro kladenské o vůbec snadné utkání.

První půle přináší herní převahu právě Kladna. To se snaží držet míč a postupnou výstavbou hry zamykat soupeře až před vlastní „šestnáctku“. Ani domácí však nezahálejí. Rychlé protiútoky otevřeně obraně našeho týmu vůbec nechutnají, varováním nejsou ani dvě velice slibné náznaky šancí, které Rendla s Hrubešem včas hasí.

Důvěra ve velice náročný styl hry se kladenským vyplácí po kombinaci z pravé strany, kdy se míč dostal ke Šnoblovi, který si mazácky počkal na odskok balónu a přízemní střelou nedal brankáři Tempa šanci. Vyrovnání na sebe však dlouho nenechá čekat, kladenská obrana opět nezachytila náběh křídelních hráčů domácího týmu a když se Klouček ocitl sám před Pettíkem, ani vracející se Slabý střele bodlem nedokázal zabránit, stav utkání se tak přepisuje na 1:1. Pouhé 4 minuty po vyrovnávacím góle si míč na půli hřiště v krkolomné pozici přebírá Šnobl. Dechberoucím sólem přechází přes 4 bezradné obránce Tempa a jako na zlatém podnosem přihrává Houhovi před prázdnou bránu. Krásná akce zakončená přesně do branky tak vedení bere opět na naší stranu.

Jediný závan před naší brankou přichází pár minut do poločasu, kdy Hrubeš neohrabaně fauluje, čímž zavinil penaltu. Pettík však přízemní střelu skvěle vyráží! Stav o půli je tak 2:1.

Poločas druhý začíná v poklidném tempu. Vše vypadá, že Kladno si v pohodě dokráčí pro postup. Vše zdánlivě potvrzuje penalta Šímy, která Kladno dostává již do dvougólového trháku. Sám střelec se však o pár minut později nechává za hanlivé výroky vyloučit a Kladno rázem hraje v oslabení. To vlévá krev do žil domácím, kteří okamžitě začnou s obléháním Pettíkovi branky, což do pár minut od vyloučení nese své ovoce v podobě snížení na 2:3. Víc branek se však domácímu Tempu nedaří přidat, i přes velice slibné šance v zakončení buď zklamala přesnost, nebo byl připraven pohotový Pettík. Kladno si tedy v prvním soutěžním utkání připsalo výhru!

FC Tempo Praha – SK Kladno 2:3 (1:2)

Sestava: Pettík – Borák (46. Kafka), Rendla, Hrubeš, Barciaga – Slabý (32. Hampl), Holub, Pihrt (46. Šíma), Houha (78. Kolářský), Šnobl, Eichler (90. Blažek)

Branky: 2. Šnobl, 27. Houha, 74. Šíma (pk.)

ČK: 76. Šíma

Videohodnocení naleznete zde! https://www.youtube.com/watch?v=Yu6yA9czk4o

V příštím utkání se kladenský „A“ tým představí již tento pátek na domácím stadionu proti Českému Brodu. Výkop je 4.8. v 17:30! Pro více informací sledujte naše sociální sítě.

Komentáře