Reportáž předkola MOL Cupu

První ostré utkání odehrálo SK Kladno po intenzivní přípravě tuto sobotu 30. července, a to v rámci MOL Cupu, kdy na Kladenský stadion zavítal tým Zbuzan. Účastníka ČFL.

Zápas se pro hostující tým začal vyvíjet velice slibně, kdy domácí téměř nepouštěli k míči a postupným útokem dokázali hrozit nebezpečnými akcemi. Za to domácí Kladno hrající v kompaktním bloku nedokázalo hrozit ze slibně se rozvíjejících brejků. Nicméně naštěstí pro Kladno však ani jednu ze svých šanci Zbuzany nedokázaly proměnit a poločas tak skončil bez branek.

Ve druhém poločase jsme byli svědky zajímavého fotbalu. Natěšené Zbuzany hrály atraktivní fotbal plný kombinace a šanci, které vyústily gólem. Ovšem z odmávaného a následně odpískaného offsidu. Probuzení horkou vodou, tak se o gólu z postavení mimo hru dá mluvit. Protože vzápětí se kladenští zdáli jako vyměnění, dařilo se jim držet balón a když se mladý Procházka řítil z pravé strany sám na branku, zdála se být satisfakce na dosah, ovšem těsně minul. Zodpovědnost tak na sebe v zápětí musel vzít třetí ligou protřelý navrátilec Kafka, který pohotovou střelou z otočky s pomocí lehké teče soupeře posílá kladenský celek do vedení. Následně přichází na hřiště mladý Blažek a poté také Abrham. Zmíněna dvojice se o 10 minut skvělou kombinací postarala o gól druhý, kdy druhý jmenovaný předložil míč Říhovi, který asistoval Blažkovi a ten s klidem zkušeného mazáka zakončil k tyči. Kladno tak v MOL Cupu vítězi 2:0! Soupeřem pro 1. kolo nám tak budou FK Rokycany v předběžném termínu 17. srpna!

SK Kladno – FK Zbuzany 1953 2:0 (0:0)

Sestava: Pettík – Borák, Rendla, Pechr, Kolářský (69. Říha) – Kafka (83. Abrham), Holub (90. Růžička), Balšánek, Procházka (83. Pospíšil), Ježdík – Rottner (69. Blažek)

Branky: 74. Kafka, 85. Blažek

O výsledku losu budeme informovat na našich sociálních sítích, kde naleznete také fotogalerii, videorozhovory s trenérem Procházkou a také s Jaroslavem Kafkou, sledujte je!

Komentáře