Reportáž přípravného zápasu se Spartou Kolín

První domácí zápas roku kladenský „A“ tým odehrál za mrazivého počasí v sobotu 20. ledna od 10:00 na kladenské umělé trávě proti Spartě Kolín.

Utkání se od první minuty odehrává ve vysokém tempu, což potvrzuje rychlá akce Eichlera, jenž ve 3. minutě do úniku vysílá Šímu. Ten se nemýlí a posílá kladenské do brzkého vedení. Taktovku hry nadále přebírají kolínští, kteří dobře napadají a svěřenci Zdeňka Haška mají problémy s rozehrávkou. Ovšem brankář Cimrman před přestávkou nekapituluje, naopak jeho protějšek ano. Karel Houha totiž chytře rozehraným volným kopem využívá špatně postavené zdi, čímž stanovuje poločasový výsledek na 2:0.

Do druhé půli nastupuje téměř zcela nová jedenáctka kladenského týmu, ovšem znát to není. Stejně jako v první půli se totiž rychle mění skóre. Debutant v A-týmu Jan Duda nachází náběh Davida Čížka, jehož přihrávku před bránu proměňuje v třetí branku Dejčmar. Sparta se sice následně prosazuje po rohovém kopu, poté si však domácí berou zpátky třígólový náskok. Po patičce Dudy znovu proměňuje šanci Filip Dejčmar, v samém závěru poté využívá chyby soupeře v rozehrávce Tadeáš Pospíšil. Kladno tak ve druhém přípravném utkání zimy poráží třetiligovou Spartu Kolín vysoko 5:1!

SK Kladno – SK Sparta Kolín 5:1 (2:0)

Sestava 1. poločas: Cimrman – Houha, Hrubeš, Noll, Borák – Pospíšil L., Slabý – Kafka, Eichler, Šnobl – Šíma

Sestava 2. poločas: Cimrman – Čižek, Jang Wang, Kolářský, Noll – Pospíšil T., Holub – Blažek, Novák F., Dejčmar – Duda

Příští týden čeká tým trenéra Zdeňka Haška dvojboj. V sobotu 27.1. ve 14:00 se představí na Vyšehradě, v neděli 28.1. v 10:30 poté s Admirou na hřišti v Podolí!