Reportáž utkání 14. kola s SK Slaným

Na programu 14. kola bylo rovnou dvojderby o okres, a to s SK Slaným. Ranní utkání A mužstev na sebe nenechá čekat a v poklidné atmosféře začíná.

Ovšem tempo, kterým začíná, poklidné není. Naopak, což kvituje Balšánek svou gólovou střelou zpoza velkého vápna hned v první minutě. Ten ale minul o pár centimetrů. Minuta šestá přináší další závar před slánskou brankou. Hned čtveřice střel důkladně prověřuje hostujícího brankáře. Ten tři z nich chytá, na čtvrtou ovšem nárok nemá. Javorek se trefuje a Kladno jde do vedení. Následující minuty se Kladno drží na míči a současně skvěle boří rozehrávku Slaného, které z prvního poločasu nemá absolutně nic. Píše se 29. minuta a Kladno rozehrává rohový kop. Míč se odráží ze shluku hráčů k Pihrtovi, který přizemní střelou o tyč zvyšuje už na 2:0. První poločas končí ve stejném duchu a i přes velký tlak domácího Kladna se skóre nemění.

Poločas druhý pro Kladno začíná špatně, Pechr v 51. minutě lehce ztrácí balón. Toho se ujal hostující Nádeníček, jenž je faulovaný v domácím pokutovém území a je nařízená penalta. Tu sám faulovaný s klidem proměnil a vdechl Slanému naději. Následující minuty Kladno od svého tlaku nepovoluje, naopak. Šance Pihrt, Javorka, Kafky a Holub společně s Borákem, kdy poslední dva jmenovaní vyslali během jedné minuty na branku hostů 3 projektily s označením gólové, až záhadně brankou nekončí. V tu chvíli opět udeřilo Slaný. Rychlý protiútok po levé straně domácí obrany na poslední chvíli neodklidil Dostál a opět Nádeníček vyrovnává. Následuje opět obrovský tlak Kladna, kdy se sérií pěti rohových kopů Kladno ani nemůže dostat blíž brance Slaného. Bohužel, opět bez úspěchu.

87. minuta přináší velké nadechnutí pro Slánské. Procházka po rohovém kopu marně hledá Pettíka, který přihrávku kladenského středopolaře jen těžko může stihnout. Pettík se tak vydává skoro k polovině hřiště, kde nekompromisní skládkou složil Slánského útočníka. Ten kdyby situaci vyřešil jen krapet lépe, mohl poslat Slaný do trháku. Tomu Pettík zabránil. A stálo ho to vyloučení.

To bylo ze sobotního šlágru kola vše. Oko nestranného diváka si zápas užít jednoznačně mohlo. Pro Kladno šlo ovšem o jedno velké trápení a výsledek se dá označit jako jedna velká škoda.

SK Kladno – SK Slaný 2:2 (2:0)

Sestava: Pettík – Borák, Pechr, Kolářský (85. Šnobl), Růžička – Kafka, Pihrt, Balšánek (63. Procházka), Holub, Šíma (63. Dostál – 89. Cimrman) – Javorek

Branky: 6. Javorek, 29. Pihrt

Komentáře