Reportáž utkání s Vilémovem

Kolo s číslovkou 4. – dalším soupeřem je Kladnu staronový účastník divize Vilémov. Útulný stadion s příjemnými lidmi však kladenským po dlouhé cestě naservíroval opravdu tvrdý oříšek.

Ráz utkání byl po výkopu nastaven jednoznačně. Hostující Kladno převzalo taktovku hry a postupnou kombinací zavíralo defenzivu domácích mnohdy až před hranice velkého vápna. Prvotní tlak ovšem žádnou velkou šanci nepřinesl, domácí přežívají obléhání a s plnou vervou se derou do řady protiútoků, které vrcholí 30. minutou. Nedostoupení hráčů u středového kruhu kladenskou obranou a rychlí hráči Vilémova se ocitli před Pettíkem, který obrovskou šanci skvěle likviduje. Šance jako by dodala krev do žil také kladenským. Pár minut po šanci domácích se v gólové příležitosti vyskytl také Kafka, ten však přízemní střelou branku domácího veterána Vaňaka netrefuje vůbec. To bylo z prvního poločasu vše a týmy se tak vydávají do kabin za bezbrankového stavu.

Druhé půle se k hrůze nesla ve znamení poločasu druhého utkání s Újezdem Praha. Laxnost Kladna a větší důraz s bojovností soupeře přináší jeden závar za druhým. Pouze neschopnost vilémovských vsíti0 branku drží naděje Kladna na body. 66. minuta však přináší pokutový kop, ztráta na polovině soupeře předznamenala další protiútok. Přes levou stranu se míč dostává až do velkého vápna. Převzetí do pohybu soupeře společně s pozdním přistoupením naší obrany znamená zmíněnou penaltu. A tu domácí Kučera proměňuje. V tu chvíli se nad Vilémovským stadionem stahují mračna, a to především nad mužstvem Kladna. To se v tu chvíli zdálo jako bezzubé.

Naději však vykřesává série standartních situací. Ježdíkem rozehrávané přímé kopy zaměstnávají celou obranu Vilémova, která není překonána ani po razantní střele hlavou stopera Rendl. Kapituluje až v 78. minutě. Ježdík skvěle posadil míč na hlavu nabíhajícího Javorka a ten nekompromisně vyrovnává. 1:1.

Kladno stále chtělo víc. A ze svého tempa neubírá. Naopak. Faulovaný Ježdík si pár okamžiků před koncem utkání staví míč, který plánuje opět poslat do šestnáctky soupeře. Centr s označením velice nadějný je po shluku těl odvrácen před velké vápno a pomalu míří k Blažkovi. Ten namíří a prudkou přízemní střelou navyšuje stav na 2:1 z pohledu Kladna!

Následuje snaha Vilémova stav opět vyrovnat, která je ovšem neúspěšná. Kladno tak utkání otáčí a na dlouhou cestu domů si s sebou balí vybojované 3 body!

 

SK STAP – TRATEC Vilémov – SK Kladno 1:2 (0:0)

Sestava: Pettík – Borák (66. Růžička), Rendla, Javorek, Kolářský – Blažek, Holub, Balšánek (66. Rottner), Dostál, Ježdík (90. Pospíšil) – Kafka (53. Šnobl)

Branky: 78. Javorek, 90+1. Blažek

 

V příštím utkání se SK Kladno představí na svém domácím stadionu proti rezervě Admiry Praha. Výkop je 3. září v 10:15. Pro více informací sledujte naše sociální sítě!

Komentáře