Rozhovor s předsedou klubu Petrem Brabcem

Novým předsedou klubu SK Kladno se stal Petr Brabec. V obsáhlém rozhovoru popisuje svůj pohled na probíhající sezónu, její cíle a také na změny jak ve výkonném výboru, tak v realizačním týmu „A“ týmu.

Nacházíme se v polovině sezóny, jaké je její hodnocení v rámci chodu celého klubu?

Optikou výsledků „A“ týmu se nejedná o povedený podzim. Bodový zisk jsme čekali rozhodně větší. S chodem mládeže jsem naopak spokojeni. Žáci hrají nejvyšší soutěže, dorostenci hrají druhou ligu, kde se všem dle mého pohledu daří jak herně, tak výsledkově.

Změny po skončení podzimní části nastaly na dvou frontách, tou první je výkonný výbor. K jakým
změnám došlo?

Dosavadnímu výkonnému výboru zkrátka skončilo volební období. Přišli jsme s novým návrhem se mnou v roli předsedy a s dvojící nových členů – šéftrenérem mládeže Jakubem Andrýskem a spolumajitelem společnosti ATT Investments Romanem Zadákem. Za mě patří velké poděkování MUDr. Vladimírovi Lemonovi a Vladimírovi Hráskému, kteří za všechny ty roky pro klub odvedli nespočetné množství kvalitně práce. Rozhodně se s nimi neloučíme a rádi je vždy přivítáme na zápasech a různých klubových akcích.

Zásadní změny nastaly také u „A“ týmu. Skončil realizační tým Františka Douděry, za kterého
výkonný výbor zvolil trenéra Zdeňka Haška, jenž si realizační tým postupně skládá. S jakou vizí jste
ke změně přistoupili?

Marně jsme si mysleli, že před začátkem sezóny doplněný kádr hráči z vyšších soutěží pozvedne úroveň a bude se dařit. Vše tomu ze začátku sezóny nasvědčovalo, zejména panovala spokojenost v pohárových zápasech s týmy z vyšších soutěží. Potom však nastal výkonnostní pokles a i přes to, že herní projev nebyl špatný, výsledky se nedostavovaly. Pro nového trenéra Zdeňka Haška rozhodlo, že má zkušenosti z vyšších soutěží, zná dokonale fotbalové prostředí a také že je Kladeňák a má svými znalostmi klubu co nabídnout.

Tématem se v posledních měsících stává také stadion. Ten i přes svůj nevzhledný zevnějšek uvnitř
prochází neustálými úpravami. Chystají se nějaké další renovace?

Vnitřek stadionu se nám nadále daří postupnými kroky modernizovat. K rekonstrukci kabin přibyla nová posilovna a rehabilitační zázemí, jenž je nově doplněno o moderní rehabilitační pomůcky. Během září jsme sundali střechu nad tribunou směrem k zimnímu stadionu a v tuhle chvíli probíhá řešení, co s konstrukcí bude dál. Aktuálně řešíme také statiku hlavní tribuny a její fasádu. To jsou však věci, které si žádají větší množství finančních prostředků.

Klub má nyní před sebou druhou polovinu sezóny, jaké jsou pro ni cíle?

Rozhodně se nevzdáváme naději na postup. Stále je možnost postoupit i z druhého místa. Čeká nás dlouhá zimní příprava, během které budeme dělat všechno pro to, abychom na jaro postavili co nejkvalitnější tým. Co se týče mládeže chceme navázat na podzim. Obzvlášť tvrdý oříšek čeká žáky, kteří v konkurenci nejlepších týmů víkend co víkend čelí obrovské kvalitě. Uvidíme, co jarní část přinese. Osobně budu dělat vše, co je v mých silách pro to, aby se kladenský fotbal dostal do pater, do kterých jednoznačně patří.

Komentáře