Skvěle rozjeté „B“ mužstvo!

Kdo by to byl čekal. Kladenský „B“ tým se po postupu do I.A třídy náramně etabloval a na jaře válcuje jeden tým za druhým. Vždyť naposledy kladenští mladící v čele s navrátilcem Hanzlíkem prohráli 25. března s Jílovištěm, a od té doby se vezou na vítězné vlně. V přímém souboji o druhé místo jednoznačně deklasovali Viktorii Vestec a ze své tempa ani dál neubírají.

Vyhlídky na jaro nebyly takové. Tým pod vedení Tomáš Abrhama st. si musel poradit s nahrazením v jednu chvíli až třech hráčů základní sestavy. Nejprve si pevnou pozici v „A“ týmu v zimní přípravě vybojoval Šnobl, poté si tehdejší kapitán „béčka“ Abrham ml. natrhl zadní stehenní sval, a když si trenér Procházka do svého mužstva vytáhl také Slabého, kostra „B“ týmu se zdála značně oslabená. Opak je však pravdou, rezerva na sobě nenechá nic znát a v druhé polovině soutěže hraje jakoby nic.

Jinak tomu nebylo ani v pátečním souboji v Klecanech, kde se mládí Kladna představilo v nevšedních 19:00. Vydařený vstup do utkání potvrdil Fedorišin, reakce však na sebe nenechává dlouho čekat. Nepozornost při rychle rozehrané standardní situaci způsobila vyrovnání domácím Hrdinou. Důraz Hanzlíka ve velkém vápně soupeře však nese své plody a do poločasu si Kladno bere vedení zpátky na svojí stranu.

Poločas druhý přináší tlak domácích Klecan. Hostující Kladno spoléhá na rychlé protiútoku, avšak bez gólového vyústění. Na druhé straně však padá vyrovnávající branka. Klecany vystřídaly a do útoku vyslaly vysoké a silné hráče, na což trenér Abrham reaguje stáhnutím Hanzlíka do středu obranu. Odměnou za poctivý výkon je kladenskému „B“ mužstvu třetí gól. Ten přidává Pospíšil a završil tak konečný výsledek na 3:2 z pohledu Kladna. Trenér Tomáš Abrham dodává: „Pokud bychom přidali více kvality do zakončení slibně rozjetých brejků, mohlo být rozhodnuto dřív. Klukům i tak patří velká pochvala za poctivě odbojovaný výkon, se kterým jsem spokojený.“

Navázat na dosud běžící sérii zápasů bez porážky bude mít kladenský „B“ tým šanci navázat již tento pátek, a to proti prvnímu Chlumci. Výkop je v pátek 12.5. v 18:00, a to na hřišti Unhošti. Pro více informací sledujte naše sociální sítě!

Komentáře