Smolný týden přinesl jediný bod

Kladno – Výsledkově nepovedený týden mají za sebou mládežnická mužstva SK Kladno. Dorosty v České lize prohráli na hřišti Bohemians Praha. V krajském přeboru získal bod ve Slaném pouze starší dorost. Mladší žáci prohráli se Slavií i Tempem Praha. Starší žáci už mají po sezoně, tak byli pomoc mladším dorostům.

V posledním kole České ligy staršího dorostu prohráli fotbalisté SK Kladno na hřišti Bohemians Praha 0:2. Pokud by byl každý poločas o minutu kratší, skončilo by utkání bez branek. Do vedení šli domácí ve 45. minutě, když kladenský brankář Ševce chytil penaltu, ale na dorážku už nestačil. V poslední minutě utkání pojistila Bohemka svoje vítězství. „Hrál se vyrovnaný zápas, během kterého zvonily tyče na obou stranách. Takto se bojuje o body,“ řekl Radek Duda, trenér Kladna. Jeho svěřence čeká ještě důležitá dohrávka s Motorletem Praha.

Dorostenci do osmnácti let podcenili svého soupeře a ve Slaném přišli o všechny body, když prohráli 0:1. „Někteří hráči si musí uvědomit, že bez nástavby v podobě nasazení, důrazu a potřebné agresivity se hrát nedá,“ řekl kladenský trenér Jan Pejša.

Starší žáci SK Kladno mají již po sezoně a řada z nich nastupuje za mladší dorost. V České lize nastoupili proti Bohemians Praha U17 a prohráli 1:4. „Kluky musím pochválit. Pro většinu to byla premiéra v dorostenecké kategorii, a ještě k tomu proti hráčům o dva roky starším,“ chválil Pejša.

Další starší žáci byli pomoci mladšímu dorostu do šestnácti let v utkání ve Slaném. Zápas skončil remízou 2:2. „Snahu i nasazení nelze našim hráčům upřít. Musím pochválit hráče starších žáků, kteří nám v tomto zápase přišli pomoci a vůbec se herně neztratili,“ řekl Marek Novobilský, trenér Kladna.

ČLD 19: CU Bohemians Praha – SK Kladno 2:0 (1:0)

Sestava: Ševce – Truhlář, Rottner, Klvaň, Novák – Blažek, Duda, Kácl (65. Veselý), Bokša, Halaj (46. Fedorišin) – Chlumský

KPSD: SK Slaný – SK Kladno U18 1:0 (1:0)

Sestava: Švestka – Brabec, Rottner, Fajka, Hoffmann – Maxant, Mysliveček (60. Hanuščík) – Janega, Fiala, Došek – Vajshajtl (65. Rous)

ČLD U17: CU Bohemians Praha : SK Kladno 4:1 (2:0)

Sestava: Kralovič – Faltus (68. Kalina), Kopta (46. Haluza), Chochola, Kejzlar – Zoubek, Maxant (46. Mucha) – Pospíšil, Eška, Kolísek – Procházka

Branky: Haluza

KPSD: SK Slaný – SK Kladno 2:2 (1:1)

Sestava: Tunka – Bach, Novobilský, Bambula, Davídek – Kolka, Kos, Randýsek – Kozubek, Havel, Halaj

Hokejově střídali: Feřtek, Pavlík, Jílek, Janát

Branky: Halaj, Pavlík

            Mladší žáci prohráli se Slavií i Tempem

Mladší žáci SK Kladno do třinácti let změřili v anglickém týdnu síly se dvěma pražskými týmy Slavií a Tempem. Obě utkání prohrála 2:5 a 5:10. „Se Slavií jsme podali sympatický výkon a sehráli vyrovnané utkání. S Tempem jsme ještě v polovině zápasu vedli 3:1, ale nakonec vysoko prohráli, když jsme soupeře posadili na koně vlastními chybami,“ řekl Josef Procházka, trenér Kladna.

V České lize mladších žáků do dvanácti let prohráli fotbalisté SK Kladno s pražskými celky 2:5 a 1:7. Zatímco se Slavií podali Kladeňáci dobrý výkon a zradilo je pouze vlastní zakončení, v utkání s Tempem tahali od začátku za kratší konec. „Za Slavii zaslouží hráči pochvalu,“ řekl kladenský trenér Roman Pavlíček. „Jenže proti Tempu přišlo vystřízlivění. Kluci si musí uvědomit, že je potřeba se obětovat pro tým. Máme na čem pracovat,“ doplnil Michal Zachariáš, trenér Kladna.

ČLŽ U13:

SK Kladno – SK Slavia Praha 2:5 (1:3)

Sestava: Koloušek – Polcar, Pešek, Kubík, Antonov, Bacílek, Šmolík, David, Chvalník, Fitko, Kyjanka, Kalík.

Branky: Chvalník, Fitko

SK Kladno – FC Tempo Praha 5:10 (3:1)

Sestava: Koloušek – Polcar, Pešek, Kubík, Antonov, Jemelka, David, Chvalník, Fitko (C), Mázár, Placatka, Ježek, Kalík

Branky: 2x Chvalník, Kubík, Ježek, Placatka

ČLŽ U12:

SK Kladno – SK Slavia Praha 2:5 (2:2)

Sestava: Vejvoda – Černý, Táborský, Zachariáš, Drsek, Paur – Macháček, Pavelec, Pleiner, Svoboda – Skála, Kántor, Kubík, Melka, Haluza

Branky: 2x Svoboda

SK Kladno – FC Tempo Praha 1:7 (0:3)

Sestava: Vejvoda – Drsek, Melka, Skála, Macháček, Kubík, Pleiner, Pavelec, Černý, Haluza, Táborský, Háž, Zachariáš, Paur, Svoboda, Kantor

Branky: Kantor

Komentáře