Starší přípravka SK Kladna exceluje mezi mladšími žáky

Kladno – Hrají proti hráčům o dva roky starším, přesto vedou tabulku! Starší přípravka SK Kladna hraje Okresní soutěž mladších žáků. A je tam nejlepší. Neztrácí se ani mladší přípravka, která postoupila na finálový turnaj Ondrášovka Cup. Celkově působí  v přípravkách největšího kladenského klubu přes sto dětí!

            V Okresní soutěži mladších žáků nastupuje pravidelně každou sezonu nejstarší přípravka SK Kladna. Její hráči tak hrají proti fotbalistům o dva roky starším. „Je to skvělá příprava na Českou ligu mladších žáků, kterou bude hrát tento ročník příští sezonu,“ vysvětluje Petr Maňkoš, šéftrenér přípravek. „Občas nás straší kluci přetlačí v soubojích, ale po fotbalové stránce jsme v každém zápase byli lepším týmem,“ hodnotí Josef Procházka, trenér ročníku 2009. Jeho svěřenci jsou v čele Okresní soutěže mladších žáků skupiny A s dvaceti sedmi body, když pouze dvakrát prohráli.

Druhou starší přípravku SK Kladna tvoří hráči ročníku 2010. I oni patří v okresu k tomu nejlepšímu. Na předvánočním turnaji okresních týmů postavili dvě mužstva a obě skončili na pomyslné bedně. Jeden tým celý turnaj vyhrál, ten druhý skončil na třetím místě. „Tvoří se nám velmi dobrá parta. Hráči mají zápal do hry a začínají se ukazovat tahouni mužstva,“ říká Michal Zachariáš, trenér ročníku 2010.

Mužstvo U 8 postoupilo na finále Ondrášovka cupu

            Mladší přípravky hrají rovněž okresní soutěže. Zde ale vůbec nejde o výsledky, ale o výchovu a rozvoj hráčů. V týmech U9 a U8 mají trenéři k dispozici téměř čtyřicet hráčů. „Funguje velmi dobrá spolupráce mezi trenéry jednotlivých kategorii,“ pochvaluje si Radek Hlavsa, trenér U8.

Právě díky spolupráci trenérů se dal dohromady velmi silný tým ročníku 2012, který postoupil na finále Ondrášovka cupu. Hráči tohoto ročníku hrají napříč v týmech od U10 až po U8, ale na tento turnaj se sešli v jednom mužstvu pod vedením trenérů U9 Kamila Hosnedla a Vladimíra Svobody. „Kluci spolu s Vaneskou Kalinovou podali neuvěřitelný výkon. Všichni zahráli skvěle a už se těšíme na finálový turnaj,“ řekl Hosnedl.

Kromě dvou starších a dvou mladších přípravek má klub SK Kladno ještě další dvě kategorie. Jsou jimi U7 – předpřípravka, kterou vede Milan Hlavnička a Mini školička, kterou vedou trenérky Ilona Fedorková s Petrou Kieryková.

Komentáře