Starší žáci SK Kladna přezimují na prvním místě tabulky

Kladno – Půlmistři divize a blíže návratu mezi elitu. V posledním podzimním kole se starší žáci SK Kladna do patnácti let vyhoupli na první místo. Pomohlo jim k tomu vítězství nad Bráníkem 6:1. Starší dorost prohrál doma s Táborském na penalty 1:2, mladší prohrál 0:3. Mužstvo U18 vyhrálo vysoko 9:0 nad Pavlíkovem. Mladší žáci rozstříleli Junior Děčín 5:1 a 13:1.

Velmi dobrý výkon podali fotbalisté SK Kladna do devatenácti let v zápase s Táborskem. Po celé utkání byli lepším týmem a vypracovali si i více brankových příležitostí. Do vedení se dostali až tři minuty před koncem krásnou střelou kapitána Donáta. Jenže na vítězství  to nestačilo. Hostům se podařilo ještě vyrovnat z nepřehledné skrumáže před domácí brankou. „To byla zkouška na odolnost mého centrálního nervového systému, srdce mi na chvíli přestalo bít, ale to kladenské bije dál,“ hodnotil poslední minutu utkání Radek Duda. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hosté a odvezli si dva body.

Desáté vítězství v řadě si připsali hráči SK Kladna do osmnácti let. V domácím utkání zvítězili nad mužstvem Pavlíkova vysoko 9:0.

Mladší dorost U17 nestačil na domácím hřišti na Táborsko a prohrál 0:3. V tabulce se propadl kladenský tým na desáté místo, právě za svého soupeře. „V poslední době postrádáme důraz v osobních soubojích. Když se k tomu přidá spousty nevynucených chyb v rozehrávce a slabá koncovka je prohra naprosto zasloužená,“ řekl Jan Pejša, trenér Kladna.

ČLSD U19 – SK Kladno – FC MAS Táborsko 1:2 pk. (0:0)

Branka: Donát

Sestava: Kindl – Kreisinger, Janda, Kolářský, Čapek – Krpálek (67. Dolák), Donát, Pospíšil, Slabý, Mačura (80. Strnad) – Šnobl

 1. A třída: SK Kladno U18 – SK Pavlíkov 9:0 (3:0)

Branky: Pokorný 2x, Tung 2x, Čermák, Ricci, Halaj, Strnad, vlastní gól

Sestava: Švestka – Heler, Tyban, Strnad, Landa – Ricci, Pokorný – Čermák, Truhlář (46. Bokša), Kadeřábek – Tung (46. Halaj)

ČLMD U17 – SK Kladno – FC MAS Táborsko 0:3 (0:1)

Sestava: Ševce – Mysliveček (60. Truhlář), Kácl, Bokša, Justra – Vaňous (78. Kadeřábek), Klváň – Tung (78. Grumlík), Duda, Blažek – Charvát (78. Halaj)

Poslední zápas podzimní části sezony měli na programu starší žáci. V domácím utkání s Bráníkem byli hráči SK Kladna do patnácti let jasně lepším týmem a o poločase už vedli 4:0. Ve druhém poločase přidali domácí ještě dvě branky a bylo z toho vysoké vítězství. „Jsme rádi, že jsme potvrdili výkony z posledních zápasů a soupeře přehráli. Kluky musíme za podzimní část pochválit a na jaře se pokusíme být ještě silnější,“ řekl po utkání trenér Kladna Jan Procházka. Jeho svěřenci se tímto vítězství vyhoupli do čela tabulky a především se přiblížili baráži o nejvyšší žákovskou ligu, kterou bude hrát na konci sezony vítěz divize.

Starší žáci do čtrnácti let zvítězili nad Bráníkem na pokutové kopy. „Měli jsme více štěstí. Spokojen jsme jen s vítězstvím, ale herní projev nebyl dobrý,“ hodnotil Jaroslav Hamouz, trenér Kladna. Tým U14 přezimuje na druhém místě tabulky, když na vedoucí Motorlet ztrácí sedm bodů.

ČDŽ U15 – SK Kladno – ABC Braník Praha 6:1 (4:0)

Branky: Rous 2x, Novák, Brabec, Kloček, Janega

Sestava: Serpietri – Rottner (60. Lank), Kalina, Fajka, Novák – Podivínský (51. Hoffmann), Pavlík (28. Janega), Fiala, Hanuščík (28. Došek), Rous (60. Vosyka) – Brabec (41. Kloček)

ČDŽ U14 – SK Kladno – ABC Braník Praha 4:3 pk. (1:2)

Branky: Mikula, Eška, Chochola

Sestava: Vojtíšek – Mikula (60. Řehoř L.), Chochola, Pospíšil, Egrmaier (50. Požár) – Řehoř M. (63. Dvořák), Hamouz, Kolka (50. Kůsa), Pavlíček (40. Hrudka) – Eška (71. Beneš), Zoubek

Mladší žáci do třinácti let hráli na hřišti v Děčíně. Zápas proti velmi fyzicky disponovanému soupeři zvládli velmi dobře a vyhráli 5:1. „Zvládli jsme výborně defenzivní fázi a v útoku zahodili mnoho brankových příležitostí,“ hodnotil Václav Feřtek, trenér Kladna.

Vysoké vítězství si připsali fotbalisté SK Kladna do třinácti let. Na hřišti v Děčíně zvítězili 13:1. „Soupeře jsme nutili k chybám rychlým přistupováním, což se nám ne vždy daří. V utkání jsme často hezky kombinovali a předvedli  plno krásných  akcí,“ řekl kladenský trenér Josef Kučera.

ČLŽ U13 – FK Junior Děčín – SK Kladno 1:5

Branky: Pavlík 2x, Kolísek, Chvapil, Halaj

Sestava: Hejkal – Halaj, Svoboda, Kolísek, Chvapil, Janát, Feřtek, Procházka, Jílek, Kopta, Mucha, Pavlík, Adamus, Hašek, Civín, Kejzlar

ČLŽ U12 – Junior Děčín – SK Kladno 1:13

Branky: Burle 3x, Valach 3x, Polák 2x, Kučera Jakub, Procházka, Kučera Josef, Justra, Novobilský

Sestava: Nohava/Černý – Šťastný, Přerovský, Brejník, Kučera Jakub, Novobilský, Kraus, Justra, Procházka, Polák, Kučera Josef, Janouch, Valach, Burle, Novotný, Drechsel

Komentáře