Štěpán Hanzlík po více než dvou letech nastoupil do utkání „A“ týmu!

Malý krok pro SK, velký krok pro Hanzlíka – tak by se dal nazvat nedělní návrat Štěpána Hanzlíka do soutěžního utkání prvního týmu SK Kladna. Ten laboroval s vleklým zraněním kolene více než 2 a půl roku. Naposledy nastoupil proti nynějšímu účastníkovi ČFL – Baníku Most – Souš.

Hanzlík na SK přichází v roce 2006, tehdy 12letý klučina prochází přes žáky a dorost až do prvního týmu, kde si vysloužil angažmá v Litoměřicku, v tu dobu účastníka ČFL. Ovšem po roce se vrací zpět a stává se neodmyslitelnou součástí kladenského „áčka“. Svou standardní pozici středního obránce střídá s pozicí hrotového útočníka, kde uplatňuje své centimetry a poznatky, které získal právě na postu stopera.

Domácí utkání 10.10. 2020 s Mostem je však na dlouhou tím posledním, do kterého rodák ze Hřebče zasáhne. Začíná laborovat s kolenem a z nespecifikovaného problému se později stává vleklý problém s chrupavkou, kde se později rodí zánět. Výsledkem jsou dvě operace a přesně 918 dní bez odehraného zápas za „A“ tým.

Startu za tým první neodmyslitelně předchází štace v rezervě SK. Zimní přípravu začíná pozvolna, trénuje individuálně a do tréninku s týmem se zapojuje až během února. Ve stejném měsíci se mu podaří Polabanu Nymburk vstřelit hned tři branky, čímž trenérskému štábu vysílá jasnou zprávu ve znění: „Jsem zpátky“. To potvrdil za měsíc v mistrovském utkání I.A třídy. „B“ tým ve šlágru kola zajíždí na půdu Ligmetu Milín, Hanzlík se prosadil také třikrát, vystřelil mladíkům naději o přední příčky a jednoznačně si řekl o pozvánku do prvního týmu.

Ta přichází na neděli 16.4. na venkovní utkání v Lounech. Do něho Štěpán Hanzlík zasahuje za stavu 4:0 pro Kladno a na nic nečeká. Krátce po svém příchodu trefuje tyč a na hřišti je platný. I přes to, že je na jeho pohybu znát dlouhá pauza, patří mu za urputnou píli na cestě za návratem uctivá poklona.

Kam se budou fotbalové kroky Štěpána Hanzlíka udávat nyní uvidíme sami v nadcházejících týdnech a měsících. Jedno je však jasné, Hanzlík je pro tuhle chvíli zpět!

 

Komentáře