U13 – inspirace pro individuální přípravu hráčů během karantény

Jak už jsme všichni pocítili, tak situace není v současné době zcela přirozená, ale určitě všichni chceme, aby se naši kluci a holky „udržovali“ v kondici. Tonda Plachý vytvořil pro své svěřence takové doporučení, které s radostí sdílím s vámi. Jeho inspirace, jak třeba kluky a holky nabádat k pohybu.

Ahoj kluci. Trénovat příští týden nebudeme, ale to neznamená, že byste se měli „flákat“

Nejlépe být v pohybu každý den, třeba hodinu dvě na kole, nebo si jít někam zaběhat a zablbnout buď sám nebo s bráchou, ségrou či rodičema. Vždy se však snaž o to, aby si byl v místě, kde nejsou jiní lidí. Třeba někam do lesa. Pokud je to ve městě, tak spíše nežli někam před dům je lepší se dostat mimo město. Zkrátka, buďte opravdu opatrní!

Ideální aktivita je aspoň 3-4x v týdnu takhle. Vezmi míč, jdi ven, zkoušej klíčky , střely, zpracování a představuje si že hraješ ligu mistrů. No a po půlhodině, takového rozcvičení, si jdi udělat závod sám se sebou. Ten závod je hodně důležitý, abyste vlastně za tu karanténu, která nás čeká, neztratili skoro nic z kondice kterou máte. 

Závod je podobný jako dělá mě závody na tréninku. S nějakou změnou směru, či třeba z lehu vyražení maximální rychlostí, zhruba 30 metrů. Tenhle sprint opakujte 8krát a mezi tím vždy mějte klidně minutu pauzu. 

Když to takhle pravidelně uděláte, tak se po konci karantény setkáme jakoby se nic nedělo. 

Samozřejmě protahování a posilování k tomu patří také a to můžete každý den.

No každý den se také máte čas učit.

Prosím Vás abyste po každém tréninku, který uděláte, dali tady do skupiny hlášku, že jste dnes úkol splnili.

Prosím, zkusme se všichni zdržet jakýchkoli komentářů, které jsou mimo téma. Pojďme si sdílet, co mohou děti dělat doma nebo na zahradě! Zkrátka pojďme udělat vše proto, aby se děti hýbaly a bylo to pro ně bezpečné!

MENŠÍ INSPIRACE NA YOUTUBE:

https://youtu.be/bQKIczEj8m4

NEBO TAKÉ KOMPENZAČNÍ AKTIVITA, KTEROU SDÍLÍM PŘES GOOGLE DISK:

1url.cz/SzQvU

Ať se nám všem daří! Dodržujme aspoň několik dní nařízenou karanténu, abychom mohli zase co nejdříve zpět na hřiště a nejen tam! Je to jen a jen na naší odpovědnost, zodpovědnosti a svědomitosti!

Přeji hezký den,
Václav Feřtek

Komentáře