Z Jablonce vezeme tři body.

FA JablonecSK Kladno     1:7 (střelci: David 2x, Kubík 2x, Fitko, Hájek, Ježek)

Vstup do utkání se nám hrubě nepovedl. Hned v první minutě jsme inkasovali, když se dva útočící hráči domácích velmi lacino dostali za naší obranu a protiútok skvěle vyřešili – 1:0. Po brzké obdržené brance jsme se během několika minut oklepali a postupně přebírali iniciativu. Dostali jsme se do několika slibných příležitostí, které však polapil brankář Jablonce. Vyrovnání přišlo ve 26. minutě, kdy náš obránce Richard Hauge předskočil na půlce útočníka domácích a následně kolmicí vyslal do samostatného úniku Aleše Fitka, který střelou podél brankáře rozvlnil síť – 1:1. O deset minut později jsme se dostali do vedení. Richard Kubík získal za vápnem odražený míč, přesně našel Aleše Fitka, jehož střelu však brankář vyrazil. Míč měl na svých kopačkách stoper Jablonce, jeho nepřesná rozehrávka skončila u Denise Davida, který v obrovské šanci nezaváhal – 1:2. Minutu před koncem prvního poločasu jsme vedli už o dvě branky. Udeřili jsme opět z pravé strany, kdy Aleš Fitko vysunul Richarda Haugeho, jehož přesný centr na přední tyči střelou z první uklidil Richard Kubík1:3.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně. Ve 47. minutě přišel oku lahodící moment. Odražený míč za pokutovým územím převzal Dominik Hájek, napřáhl z úctyhodných třiceti metrů a jeho dělovka vymetla pavučinu v soupeřově brance – 1:4. Poté jsme se dlouho nemohli střelecky prosadit. Až v 67. minutě Denis David vystihl chybnou rozehrávku domácích, našel Richarda Kubíka a ten ranou zpoza vápna mířil přesně k tyči – 1:5. V 71. minutě jsme se z branky radovali znovu. Střídající Jonáš Bacílek se krásně uvolnil na levé straně, dostal se až do pokutového území, kde přesně našel Richarda Kubíka, jemuž střela nesedla a mezi tři tyče jí usměrnil až Denis David – 1:6. Poslední branka utkání padla čtyři minuty před koncem. Obránce Jablonce chtěl zahrát malou domů, míč se však v louži lehce přibrzdil, čehož využil Denis David. Řítil se sám na brankáře, ale kličku brankář vyrazil. Míč si však Denis David sám doběhl a před prázdnou brankou našel Jakuba Ježka, který už neměl problém skórovat – 1:7. Připisujeme si tak druhou výhru v sezóně.

Sestava: Koloušek – Hauge, Polcar, Hájek, Kalík (63. Bacílek) – Šmolík (56. Ježek), Chvalník, Kubík, David – Fitko, Jemelka (56. Martinovský).

Hodnocení trenérů:

Obdržený gól v úvodu utkání nás lehce přibrzdil. Brzy jsme se však oklepali a ve všech směrech jsme byli lepším týmem. Zaslouženě jsme zvítězili. Těší nás, že i na velmi těžkém terénu jsme chtěli stále kombinovat a hrát pohledný fotbal. Kluci si zaslouží pochvalu.

Komentáře