Z velmi vyrovnaného utkání bereme tři body.

SK Kladno  – SK Doksy      4:3 (2:0)

Po velmi vyrovnaném boji a dramatické koncovce bereme z tohoto utkání tři body po těsné výhře  4:3. 

Dlouho to vypadalo, že první poločas bude bez branek. Mírnou převahu jsme v úvodních minutách měli my. Byli jsme aktivnějším týmem a k vidění bylo mnoho pohledných akcí. Vytvořili jsme si i několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky, bohužel se nám žádnou z nich nepodařilo proměnit. Hosté ale také hráli velmi dobře a i oni měli nějaké šance. Skóre se poprvé měnilo až ve 23. Minutě utkání. Rohový kop rozehrála bleskově dvojice Aleš FitkoLukáš Musil. Po této rozehrávce si to Aleš Fitko z úhlu namířil rovnou na branku a tvrdou ranou k tyči otevřel skóre – 1:0. To ale do poločasu nebylo vše. Za další tři minuty od první vstřelené branky jsme přidali druhý gól. Jonáš Bacílek se dostal v rohu hřiště před obránce, který ho zastavil jen za cenu faulu. Následnou standardní situaci jsme potrestali brankou. Aleš Fitko přihrávkou po zemi našel na hranici pokutového území Jakuba Peška, který krásnou ranou k tyči rozvlnil síť – 2:0. 

Brzy po změně stran se dočkali i hosté. Ve 33. minutě utkání napřáhl z velké dálky kapitán hostů a míč skončil v síti – 2:1. O dvě minuty později jsme vedli opět o dvě branky. Aleš Fitko nádhernou průnikovou přihrávkou vyslal Jakuba Friče do samostatného úniku. Střelu Jakuba Friče brankář stačil pouze vyrazit před dobíhajícího rychlíka Lukáše Kalíka, který uklidil míč levačkou do prázdné branky – 3:1.  Velmi brzy po této brance jsme měli další šance na zvýšení náskoku. Aleš Fitko ani Richard Hauge svoje příležitosti nevyužili. Richard Hauge nemusel smutnit dlouho. Ve 42. minutě Jakub Pešek krásně předskočil útočníka a přitom dokázal přesně najít Richarda Haugeho, který si navedl míč na levačku a tou zamířil přesně – 4:1. Hosté se ale vzchopili a zanedlouho snížili. Prosadil se opět kapitán hostů, který se obtočil kolem našeho obránce a zakončil přesně k tyči – 4:2. Sedm minut před koncem se hosté prosadili potřetí. Kapitán hostů završil hattrick, když si krásně naskočil na rohový kop a hlavou usměrnil míč do sítě – 4:3. Oba celky poté měli náznaky šancí, ale skóre se již neměnilo. 

Do utkání zasáhli – Ondřej Koloušek – Hynek Placatka, Vojtěch Polcar, Richard Hauge, Jan Tyburec, Lukáš Musil, Lukáš Kalík, Matěj Mázár, Denis Antonov, Jonáš Bacílek, Jakub Pešek, Jakub Frič, Aleš Fitko. 

Hodnocení trenérů: 

Výkon se nám velmi líbil. Byli jsme velmi aktivní. V utkání bylo z naší strany mnoho krásných akcí, které jsme řešili opravdu fotbalově. Soupeř hrál také velmi dobře. Byl to zatím nejsilnější soupeř, proti jakému jsme hráli. Stále si zvykáme na velké hřiště a orientaci v prostoru. Opět jsme udělali pár chybiček v rozehrávce, ze kterých jsme zbytečně inkasovali. 

Komentáře