post
Reportáž

Osmigólový příděl do sítě Brandýsa nad Labem

Kladenský "A" tým šestý jarní zápas zvládl svým dosud nejlepším výkonem. Poločasové vedení 2:0 v druhé půli doplnil dalšími šesti brankami a z Brandýsa nad Labem přivezl 3 body za výhru 8:0.
Brandýs n.L / UMT
VS
  • Branky: 4., 19. a 57. Šnobl, 50. a 60. Šíma, 65. Kafka, 71. Houha, 87. Kalina

ŽK: 82. Stross M.

Rozhodčí: Pilný - Bednář, Chládek

• Diváci: 200

Sestava FK Brandýs nad Labem: Stareček - Panc, Gebert, Bodnár, Folwarczny, Hejl (46. Fabian), Hrčka, Braborec (70. Bárta), Baloun (C) (62. Stross J.), Dosoudil (70. Stross M.), Doležal

Sestava SK Kladno: Smrkovský - Kolářský, Rendla, (C), Hrubeš - Houha, Eichler, Pospíšil, Blažek (62. Kalina), Dejčmar (62. Čížek) - Šíma (62. Kafka), Šnobl (62. Holub)

Reportáž

Sobotní dopoledne přineslo souboj dvou na jaře neporažených celků. Dalo by se tedy čekat, že jeho úvod proběhne v poklidu a vážnější situace přijdou až časem. Opak je pravdou a hlavou po rohovém kopu Pospíšila ve 2. minutě hrozí Rendla. Ten leč trefuje tyč, smutnit nemusí. Již o dvě mintuy později Matěj Šnobl využil přesné průnikové přihrávky, kličkou oklamal domácího brankáře a ve 4. minutě posílá Kladno do vedení. V modrých dresech hrajícího Kladna je nadále plné hřiště, důsledným napadáním bere Brandýsu tížený klid pro založení postupného útoku a prakticky celý první poločas probíhá na obranné polovině domácích. To potvrzuje svou druhou brankou v utkání Šnobl, který stál na konci krásné kombinace Pospíšila, Houhy a Šímy. I přes to, že se obraz hry dále nemění, další gól do poločasu nevidíme.

Do druhé poloviny vstupuje Brandýs aktivně, vypracuje si dvojici rohů a zlepšeným pohybem vysílá jasný signál k otočení nepříznivého vývoje skóre. Vše ale jistí naše obrana, která na jaře inkasovala pouze dvě branky - a naopak velí do útoku. Chybu brankáře Stařečka využil v 50. minutě po asistenci Šnobla Šíma a z utkání se pomalu stává zcela jednoznačná partie. Během následujících čtyřiceti minut Kladno přidá 5 branek, jenž společně napíší zajímavé příběhy. Šnobl dovrší hattrick a připíše si druhou asistenci na druhý gól v utkání Dominika Šíma. Jejich gólový účet je tedy uzavřen na číslovce pět. Střídají v 62. minutě a střeleckou taktovku přebírá navrátilec po zranění Kafka, který se prosadí už po třech minutách na hřišti. Skvostný - sedmý gól přidává Houha, na polovině hřiště se zmocní balónu a dlouhým kopem navyšuje skóre. Vše uzavřel dorostenec Václav Kalina mladší. Ten si průstřelem na přední tyč připsal svůj první soutěžní gól v dresu Kladna, čímž dovršil osmigólovou výhru Kladna!