Regenerace

Domácí stadion SK v posledních týdnech a měsících doznal několika vylepšení v oblasti péče a regenerace hráčů. V renovované regenerační místnosti mohou pomůcky využívat jak členové A týmu, tak hráči mládeže SK. To vše pod dohledem zdravotníka a maséra Jaroslava Chotěbora, který do klubu přišel na popud nového trenéra Zdeňka Haška.

Ten má na starosti společně s dosavadním masérem Vladimírem Kosem regeneraci hráčů: ,,Moje starost je, aby kluci byli především zdraví, aby měli adekvátní servis." říká. A co vše tedy mají hráči našeho klubu k dispozici? „Jsou tu základní pomůcky na zahřátí svalů, potom jsou tu větší stroje, jako například myostimulátor, kde je to zatížení svalstva jiné,“ vysvětluje Jaroslav Chotěbor. „Dále je tu například 24komorová lymfodrenáž na odpočinek, či pokud je větší problém, tak můžeme využít magnetoterapie,“ dodává.

Regenerační místnost obsahuje:

24 komorová lymfodrenáž - kalhoty s 24 oddělenými komorami, které se postupně napumpují vzduchem a stlačují různé části nohou. Slouží k redukci otoků, podporují hojení ran a imunitní systém. Zároveň detoxikují tělo a zlepšují zdraví lymfatického systému.

Myostimulátor - zařízení, které pomocí elektrických impulzů stimuluje svaly ke kontrakci. Svým účinkem posiluje a regeneruje svaly. Zároveň slouží k rehabilitaci po zranění či operaci.

Magnetoterapie - léčebná metoda využívající magnetická pole k léčbě různých onemocnění a bolestí. Využití: Zlepšení krevního oběhu, snížení bolestí a zánětu, podpora hojení ran, regenerace tkání a celková relaxace

Bederní magnetoterapie - forma magnetoterapie zaměřená specificky na oblast bederní páteře a okolních svalů. V oblasti zmíněné bederní páteře zmírňuje bolest, podporuje hojení a relaxaci svalů.

Zlepšení regenerace si pochvaluje také trenér Zdeněk Hašek: ,,Mít takové zázemí je pro klub obrovsky důležité. Zranění hráči se rychleji dostávají zpět do hry, zároveň jsme schopni předcházet zbytečným zraněním. Každý trenér potřebuje mít hráče zdravé na hřišti." říká. Dále apeluje na používání regeneračních pomůcek napříč celým klubem: ,,Mladí hráči se musí naučit v této oblasti důkladně pracovat. Jedná se o nedílnou součást tréninkového procesu. Jsem rád, že kompletní vybavení mohou používat všichni na SK" dodává. Vybavení přináší rovněž velký přínos do tréninkového procesu jako takového: "Hráči vše mohou využit zaprvé před tréninkem. Máme zde pomůcky potřebné k důkladné přípravě k výkonu. Po tréninku zde máme ledovou lázeň, vířivku, saunu či lymfodrenážní nohavice, což zásadně pomáhá následnému zotavení."

Dále:

Vířivka, sauna, kledová vana, masážní kameny

1x Vibrační pás - zařízení, které využívá vibrace k stimulaci svalů a tkání. Obvykle se nosí kolem pasu či stehen. Posiluje svaly a flexibilitu. Zlepšuje cirkulaci v těle a redukuje napětí ve svalstvu.

8x Lehátko s vibrační deskou - platforma umístěná na lehátku, jenž slouží k uvolnění a relaxaci svalů po náročném výkonu.

2x Lehátko s masážní deskou a masážními polštářky - uživatel si pomocí ovládacího panelu nastavuje typ a intenzitu masáže. Nástroj pomáhá k relaxaci a uvolnění napětí ve svalu.

2x Vibrační deska s displejem - nadstavba lehátka s vibrační deskou - uživatel si určuje cviky a jejich následnou intenzitu. Celý nástroj pak slouží k posilování svalů, zlepšení stability a koordinace, flexibility či cirkulaci krve

6x Lymfodrenážní kalhoty - speciální kalhoty s integrovanými komorami, které se napumpují vzduchem pro lymfatickou drenáž. Redukují otoky, detoxikují tělo, podporují lymfatický systém a pomáhají k celkové relaxaci.