post
Reportáž

Jedenáctá jarní výhra na půdě Sokola Nespeky

Skvěle připravené hřiště v Nespekách přivítalo duel týmů z opačných pólů tabulky. Naši borci si výhrou rozdílem třídy pojistili druhé místo, naopak domácím sokolům se záchrana v divizi po výhře Štětí dramaticky vzdálila.
Nespeky - tráva
VS
  • Branky: 15. a 72. Šnobl, 44. Šíma

    ŽK: 87. Hamada - 65. Holub

    Rozhodčí: Havlík - Janíček, Lovětínský

  • Diváci: 150

Sestava TJ Sokol Nespeky: Pettík - Melichar, Hronek, Toyin (61. Vojkůvka), Turek, Pešta, Maršoun (66. Bredler), Grobár, Čaloun, Klauz (46. Randa), Hamada

Sestava SK Kladno: Smrkovský – Kolářský, Rendla, Hrubeš (76. Kalina) – Borák, Pospíšil, Eichler (76. Slabý), Houha – Šíma (55. Čížek), Kafka (55. Holub), Šnobl (76. Procházka).

Reportáž

Sobotní odpoledne přineslo již standardní začátek utkání. Kladno se svým tradičním způsobem snaží držet míč a celou hru kontrolovat. Domácí Nespeky opouštějí svojí obrannou polovinu, naskytnutou sérii rohových kopů však zužitkovat nedokázaly. To už kladenští přitápí pod kotlem. Bojovník Houha si na levé straně velkého vápna soupeře vytvořil prostor, a i přes to, že byl nejprve domácím obráncem míče zbaven, pohotově se dokázal zvednout, přejít přes brankáře Pettíka a předložil míč Šnoblovi, který v 15. minutě otevřel skóre.

Ve stejném duchu se nese zbytek první půle, což završil Šíma krásnou střelou do šibenice. Využil tak platné práce Kafky, který předložil míč asistentovi u druhé branky - Tadeáši Pospíšilovi. Do druhého dějství nespečtí sokoli ovšem vstupují s vervou. Na hrotu útoku vytvořili útočnou linii místy až pěti hráčů, čímž značně zvýšili svůj dosavadní tlak. A ten nese své ovoce. Velkou šance domácích nejprve robinsonádou zneškodnil Rendla, poté Smrkovského zachránilo břevno. Bohužel pro Nespeky kýžená branka nepřichází, navíc vše na druhé straně dovršili Pospíšil se Šnoblem. První jmenovaný vystihl laxní přihrávku útočících Nespek, a dostal se do samostatného úniku již od poloviny hřiště. V pravou chvíli pak předložil míč Šnoblovi, který svým druhým zásahem v utkání dovršil výhru Kladna.

Hlavní partneři