Už v úterý čeká naše A mužstvo další soutěžní utkání. Tentokrát ligové povinnosti vystřídá MOL Cup, jehož 1. kolo nabídne atraktivní regionální souboj. SK Kladno se představí na půdě Sokola Hostouň, úvodní výkop je naplánován na 18:00.



První vystoupení SK Kladno v novém ročníku MOL Cupu skončilo vítězně. Derby na půdě Hostouně zvládl druholigový celek vysokým skóre 4:0, přestože trenéři dali možnost hráčům širšího kádru. První dvě branky dal střelecky disponovaný Jan Lacko, prosadili se také další útočníci Jaroslav Vaněk a Dominik Gembický.
V prvním poločase byla hra ještě vyrovnaná, Hostouň se srdnatě proti favoritovi držela, ale Kladno poslal do vedení hezkým gólem Jan Lacko. A když stejný hráč po hodině hry zvýšil na 0:2, nebylo o vítězi utkání pochyb. Trenéři Kladna jak slibovali, tak udělali: na trávníku se objevila vyjma stoperské dvojky Hrubeš – Toml sestava, ve které figurovali borci, kteří zatím ve druhé lize dostávají málo šancí.

Přesto začali na hostouňském hřišti před téměř osmi stovkami diváků velmi slušně a v úvodu zejména Kozojed zaměstnával obranu zelenobílých výbornými centry z pravé strany. Nicméně ten nejnadějnější poslal Klimeš pohotově jen těsně mimo bránu. Domácí postupně hru vyrovnali, občas i zahrozili, zejména Müller měl dobrou šanci, ale modří dál hráli velmi slušně a bylo vidět, že náhradníci chtějí trenérům ukázat svou kvalitu.
Do nadějné pozice unikal po uličce Osmaniho důrazný Vaněk, ale rozhodčí viděli ofsajd a obrana Sokola stejně pokus zblokovala. Stejný hráč pak po nabídce Klimeše mířil těsně nad. Po přestávce se ještě domácí pokusili Kladno zatlačit k jeho bráně, ale v 58. minutě se důrazný Vaněk pustil ve vápně nebojácně mezi tři hráče, míč se s trochou štěstí odrazil k noze Lacka a ten už věděl, co s ním – byl to už jeho třetí gól v kladenském dresu. „Máme nahoře posty hodně zdvojené, i v Opavě a předtím s Baníkem jsme prostřídali a kvalitu hry posunuli dál. Jsme rádi, že je horní šestka takhle dobře zdublovaná,“ chválil nejen Lacka asistent trenéra Kladna Dan Sochor.

Hosté pak už zápas hlídali a brankář Kotlín mířil při své mistrovské premiéře v kladenském dresu nezadržitelně za čistým kontem. To také udržel a jeho spoluhráči přidali další dva góly. Nejdřív se pěkně prosadil aktivní Vaněk, který si píchl míč kolem stopera a dokonalou diagonálou zvýšil na 0:3. V poslední minutě zápasu pak upláchl Chalupa, míč si sice trochu ukopl, ale i tak ho ještě stihl předat Gembickému a útočník prolomil svoje střelecké prokletí z úvodu sezony.
„Čekali jsme, že to tady nebude zadarmo a v první půli jsme se do soupeře nemohli dostat, navíc tam měl kvalitní věci. Ale ve druhém poločase jsme dali gól a tím se uklidnili. I jsme prostřídali a už to pro nás bylo jednodušší,“ těšilo Dana Sochora.

S tím jak zvládli náhradníci zápas byl také spokojen. „Pro ně je to také těžké, herní praxe jim chybí a tohle byla prakticky nová jedenáctka. K dobrému výkonu tě posouvá vždycky hlavně zápas, který odehraješ a oni tady mohli jen ztratit. V tomhle s nimi cítím, ale potřebujeme od nich vidět, že mohou kdykoliv skočit do sestavy a pomohou nám. A to zvládli,“ dodal Dan Sochor.
Sokol Hostouň – SK Kladno 0:4 (0:1) Branky: 39. a 58. Lacko, 75. Vaněk, 90. Gembický. Rozhodčí: Pechanec – Kubr, Váňa. ŽK: Petr (H). Diváků: 720.
Hostouň: Čáp – Váňa, Lanc, Požár (76. Bošek), Petr (81. Fanta) - De Siqueira (63. Malyshevskyy), Tureček, Müller (63. Dascal), Hucek, Uhlíř (81. Bízek) – Šnobl (76. Marhoul). Trenér: Richard Valoušek
Kladno: Kotlín – Kozojed, Hrubeš (61. Chalupa), Toml (46. Čítek), Fojt – Eichler (61. Pospíšil), Osmani, Hudec – Lacko (61. Gembický), Klimeš (61. Růžička), Vaněk (80. Polák). Trenér: Zdeněk Hašek