Fotbalisté SK Kladno prožili náročnou sobotu na svatého Valentýna, během které stihli prověřit své síly hned ve dvou přípravných zápasech. Zatímco dopoledne na hřišti druholigového soupeře narazili, odpoledne si před domácími fanoušky spravili chuť přesvědčivou výhrou.
Jenom den po vysoké porážce v Ústí nad Labem (1:5) odehráli fotbalisté SK Kladno další těžký duel proti opět druholigovému soupeři. V Hluboké nad Vltavou se postavili Dynamu České Budějovice a podali mnohem lepší výkon, který navíc přetavili ve výhru 1:0. Rozhodl Filip Šimeček.
Fotbalistům Ústí nad Labem se dosud v přípravě vůbec nedařilo, naopak Kladnu ano. V páteční přípravě však borci ze severu Čech dominovali a vyhráli vysoko 5:1. Kladenští mohou složit reparát hned v sobotu dopoledne, kdy v Hluboké nad Vltavou budou hosty dalšího druholigového celku - Dynama České Budějovice (11:00).
Druhé vítězství v řadě a velmi dobrý výkon zejména po změně stran podali fotbalisté SK Kladno ve čtvrtém lednovém přípravném utkání, ve kterém porazili rovněž třetiligový Most-Souš 3:0. O góly se na umělé trávě SK postarali Novotný a ze dvou pokutových kopů Jakab a Šimeček.
A-tým - ne 12. 10. 2025
Drtivý nástup a nejvyšší výhra sezony! Kladno zničilo Admiru
Nejvyšší výhru v třetiligové sezoně zaznamenali fotbalisté SK Kladno! V neděli především díky drtivému vstupu do utkání zničili 5:0 Admiru Praha, která se před víkendem mohla chlubit nejlepší defenzivou v soutěži. Rozjeté Kladno bez inkasované branky vyhrálo i čtvrtý venkovní duel sezony a dál si upevňuje pozici na čele tabulky.
Bylo to skvělé, gólové a vítězné dopoledne. Hosté se brzy ujali vedení, které s přehledem navyšovali. Ve druhé půli se opakovaně stadionem v pražských Kobylisích ozývalo skandování věrných kladenských fandů: "Dejte jim bůra!"
Pátou trefu jim dopřál deset minut před koncem z penalty střídající Matyáš Buneš, který se zároveň postaral o nejvyšší kladenskou soutěžní výhru v sezoně.
"Chtěli jsme naplno bodovat a věděli jsme, že domácí mužstvo nedostává branky. Připravovali jsme se na to, stejně jako na soupeřovo bránění a napadání. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře jako proti Hostouni. Byl to super vstup a měli jsme i další šance," pochvaloval si kladenský trenér Zdeněk Hašek.
Kladno zopakovalo drtivý nástup, který před týdnem zařídil výhru 3:0 v domácím derby s Hostouní. Na Admiře vedlo SK už po necelých deseti minutách. Do vápna zatáhl rychlík Tesař míč, který se dostal k Martinu Novákovi a jeho pohotové zakončení poslalo hosty do vedení.
Po pár minutách mohl rozvlnit síť kladenský kapitán Pospíšil, ale jeho pumelice zpoza vápna rozechvěla jen břevno. Tadeáš Pospíšil se ale jen zastřeloval. V 19. minutě po akci z pravé strany dostal krásně nabito a technickou přízemní střelou zvyšoval na 2:0.
Třetí trefu přidal Jiří Hudec, který z prostoru přední tyče využil kladenský roh.
V pražských Kobylisích neuplynula ani půlhodina duelu, ale o vítězi bylo v podstatě jasno.
Lídr třetí ligy si náskok bez potíží hlídal, rázem se hrál pohodovější fotbal, v němž si střelecké možnosti vypracovávaly oba mančafty.
Kladenský brankář Spilka si připisoval úspěšné zákroky a naopak se dál prosazovali jeho spoluhráči z pole. Po hodině hry po Jakabově kolmici pláchl Jiří Tesař, který překonal vybíhajícího gólmana. Bezmocné domácí dorazil z penalty střídající Buneš. A to ještě tým trenéra Haška několik dalších slibnějších příležitostí neproměnil.
"Musím ocenit, že hráči nechtěli dostat gól. Poctivě a v dostatečném počtu se vraceli dozadu pod míč a naopak při jakémkoli zisku míče kluci příkladně doplňovali útočnou trojku," chválil Hašek. "Jsme rádi, že se do hry dostali všichni hráči z kádru na delší časový úsek. Viděli jsme je v herní praxi. Navázali jsme na výkony, které jsme dosud předváděli. Za to jsem moc rád. Je super, jakou držíme sérii".
Kladno ani ve čtvrtém venkovním utkání sezony neinkasovalo. Do tabulky si SK připsalo už devátou třetiligovou výhru v řadě a se 36 vstřelenými brankami mají i jednoznačně nejlepší ofenzivu v soutěži!
Podle Haška se vyplácí dlouhodobější kladenská práce. "Mám radost z toho, že jsme začali pracovat před rokem a půl s mladými hráči. Každým zápasem jsou čím dál zkušenější. Vědí, jak mají pracovat a jak se soustředit na zápas. Potom už je to o nás a realizačním týmu, abychom na hráče mluvili a dál se koncentrovali. Chyby ve fotbale přichází, ale líbí se mi, že je minimalizujeme. V týmu vidím propojenost zkušenějších a mladších hráčů. Mužstvo získává daleko větší sílu," říká Hašek.
Vítěznou šňůru mohou kladenští fotbalisté natáhnout už nejbližší sobotu, kdy od 14.30 na stadionu Františka Kloze přivítá Domažlice.
Ve třetiligové skupině A. Jedná se o šlágr kola, Jiskra se nachází po deseti odehraných duelech na třetí příčce se šestibodovou ztrátou na vedoucí Kladno.
Půjde také o duel, který také dost napoví, zda SK Kladno přezimuje na prvním místě tabulky.