Očekávané derby v Hostouni nezvládli fotbalisté SK Kladno podle svého přání. Na hřišti rivala si vytvořili jen dvě větší šance, ty však neproměnili a protože v obraně byli bezchybní, odvezli si bod za remízu 0:0. Už ve středu 6. května Kladno hostí ve vloženém kole další zachraňující se mužstvo Petřín Plzeň (17:30).
Volný víkend si užili fotbalisté SK Kladno a volno od trenéra Zdeňka Haška dostali právem, v tabulce ČFL A jsou jasně první a posledními výkony se vrátily i do herní pohody. V pátek 1. května je ale čeká těžká prověrka, derby na hřišti okresního rivala Sokola Hostouň. Začátek je v 17 hodin a hráči Kladna určitě uvítají pomoc co nejvíce svých fanoušků.
Parádní zápas odehráli fotbalisté Kladna v sobotu dopoledne na hřišti béčka Dynama České Budějovice. Dokonale zvládli zejména úvody obou poločasů, kdy se vždy trefil kanonýr Martin Novák, přidali i další hezké kombinace a vezou si domů výhru 4:0. Děkovali za ni i vedení klubu, které jim umožnilo cestovat do dalekých Budějovic na dopolední zápas o den dříve.
Třetiligový kolotoč ČFL A pokračuje a fotbalisty SK Kladno čeká jeden z nejtěžších jarních testů. Svěřenci trenéra Zdeňka Haška se vydají na jih Čech, kde se postaví rezervě SK Dynamo České Budějovice. Souboj prvního týmu tabulky s celkem, který má na jaře vynikající formu, slibuje špičkový fotbal.
A-tým - dnes v 9:59
Komplikace v první půli, pak ale Kladno smetlo Petřín pěti brankami
Vložené středeční kolo zase přiblížilo fotbalisty SK Kladno k vysněné první příčce v A skupině České fotbalové ligy. Zápas s předposledním Petřínem Plzeň nebyl sice úplně jednoduchý, ale domácí favorit byl od začátku do konce lepším mužstvem a nakonec slavil vysokou výhru 5:1.
Ačkoliv se hrálo v první půli prakticky jen na hostující branku, byl nečekaně stav vyrovnaný. Domácí totiž proměnili jen jedinou z pěti velkých šancí, když Novák vysunul do ulice Turečka a ten naservíroval míč Novotnému do pozice, ze které už nebylo těžké trefit přesně. Běžela teprve 12. minuta a Novotný si gólem spravil chuť, protože hned v úvodu utkání krásnou ranou trefil jen spojnici. Další obrovské šance měl dvakrát hlavičkující stoper König, ale ani jednou prostor mezi tyčemi netrefil. To se nepovedlo ani Turečkovi při dalekonosné ráně, která se smekla po modré trávě.
To hosté si šanci ani nevypracovali, ale skórovali. Po centru se nepovedlo brankáři Spilkovi vyboxovat míč, špatně zareagoval také Hrubeš a hostující Pavlík byl u odraženého míče nejdřív – 1:1. „Já si cením, že ke klukům v kabině promluvil Čoli (Ondřej Novotný) a my tam jako trenéři pak ani nemuseli chodit. Přesně jim vysvětlil, co potřebujeme hrát a jsem rád, že se z něj stává lídr,“ těšilo kouče Kladna Zdeňka Haška. Ve druhém poločase už se skutečně stejný scénář neopakoval. Kladenský tým ho zcela ovládl, byl neustále na míči a nakonec i dvě šance proměnil. Nejdříve centr Turečka vrátil Taveira na Nováka a ten v krkolomné pozici uklidil merunu přesně k tyči.
Domácí následně zase pár šancí zahodili, Turečkovu do sítě směřující střelu vyhlavičkoval z čáry obránce, ale v 71. minutě poslal trenér Hašek na hřiště čerstvou trojku Šimeček, Kučera, Eichler. První jmenovaný se hned probil do šance, kterou hosté odvrátili jen k Novákovi. Ten vypálil také a Nový zastavil gólovou ránu na čáře rukou. Musel tak dostat červenou kartu a navíc kopal Šimeček pokutový kop, který s přehledem proměnil. V závěru domácí vybrousili výsledek dvěma dobře dotaženými brejky. Nejdřív zakončoval střídající Váňa a pak další čerstvý borec Eichler pěkně přenechal míč Šimečkovi a ten druhým gólem potvrdil pozici druhého nejlepšího střelce týmu po Martinu Novákovi.
„Vítězství je vysoké, ale nebylo to tak jednoduché. Na míči a kombinačně jsme dominovali, bohužel jsme dostali hloupý gól, i když hosté byli do půle snad jen dvakrát v našem vápně. Tím jsme se dostali trochu pod tlak, navíc jsme zvolili při větším počtu zápasů rotaci hráčů a remízový stav nám do toho hodil trochu vidle. Naštěstí jsme začali druhou půli dobře a poměrně brzy dali gól, zápas dostali pod větší kontrolu a po třetí brance to bylo jasné,“ hodnotil Zdeněk Hašek.
Za rozhodnutého stavu pochopil i hráče, že některé situace řešili lehkovážněji. „Spíš se bavme o tom, co se povedlo, což je pět vstřelených gólů, což nám pomůže i dál, protože tlak na mužstvo je přes slušný bodový polštář docela velký. My si prostě řekli, že tenhle zápas zvládneme ať se děje, co se děje,“ ulevil si kouč. Tomu vyšlo zařazení Portugalce Angela Taveiry a dalšího hráče z lavičky Miroslava Turečka, oběma se na pěkném trávníku zápas povedl. „Víme, kde je kvalita Angela, ale byl delší dobu zraněný. Teď mu přijela po čtyřech měsících manželka s dítětem, což mu asi pomohlo, k tomu odtrénoval celý týden, proto jsme ho nasadili. Směrem dopředu má výborné věci, dozadu to není vždycky na sto procent. A Tury? Tomu se zápas povedl, zařídil první gól, hrál dobře, přinesl do hry klid,“ chválil Hašek.
Střídající Filip Šimeček mínil, že šlo o těžký zápas. „Přestože jsme ze dvou šancí góly nedali, dostávali jsme k nim, a byli si jistí, že se prosadíme a rozhodneme zápas co nejdříve,“ říkal autor dvou branek a uznal, že chvilkový silnější déšť kladenskou hru trochu ovlivnil. „My si ale hřiště jinak stříkáme i na tréninky, vyhovuje nám to na tomhle skvělém hřišti. A že míč jezdil celý zápas nám sedlo,“ měl jasno. Ze svých dvou gólů ocenil Šimeček spíš ten penaltový na 3:1, který zápas zlomil. „Ano, přitom to bylo složitější na hlavu, protože tam byl docela dlouhý prostoj mezi verdiktem a kopem. Nicméně už jsem pár penalt kopal a zvládl jsem to,“ ulevil si.
Další zápas nás čeká hned tuto sobotu 9.5.2026, kdy opět na domácí půdě přivítáme pražskou Admiru. Výkop je v 17:00.
SK Kladno – Petřín Plzeň 5:1 (1:1). Branky: 12. Novotný, 52. Novák, 75. a 90. Šimeček (první z PK), 93. Váňa – 25. Pavlík. Rozhodčí: Polena – Severýn, Andras. ČK: 74. Nový (P). Diváků: 440. Kladno: Spilka – Hrubeš, Hrdlička, König, Fojt (80. Váňa) – Taveira (71. Kučera), Hudec, Tureček (71. Šimeček), Pospíšil (80. Emmanuel), Novák, Novotný (71. Eichler). Trenér: Zdeněk Hašek Petřín: Suchý – Bilík, Flachs, Klich, Krůta, Nový M., Pavlík, Treml, Trojanec, Vaněk, Zajíček. Trenér: Radek Vodrážka