Druhou remízu v řadě uhráli fotbalisté SK Kladno. Doma remizovali 1:1 s Vlašimí, která byla v první hodině aktivnějším týmem a vedla po ráně Bojana Djordiče, ale závěr utkání patřil domácím a zaslouženě vyrovnali Martinem Tomlem. Následně sahali po třech bodech, ale hosté už horké chvíle přežili.
Odchovanec Sokola Lochkov, který později přešel do Bohemians a následně si ho jako velký talent vybrala Sparta, debutoval v dresu Kladna až před týdnem v Opavě, v úvodu sezony ho totiž zlobilo menší zranění ramene. Remízu 1:1 na hřišti slezského klubu si cení.
Jako hráč se Zdeněk Frýda objevoval nejčastěji v sestavě SK Slaný a okolních klubů, ale v poslední době spojil dnes už zkušený muž (53) svou cestu s SK Kladno. A našel si parketu, která jemu i klubu perfektně vyhovuje, stal se manažerem sponzoringu. Což může být pro kladenský fotbal zásadní hybná páka v době, když profesionální fotbal v Česku nabírá obrátky, mnoho klubů v lize má ve svém čele miliardáře a tenhle trend se posouvá i do ligy druhé.
Dorostenecké týmy SK Kladno mají za sebou první mistrovská utkání nové sezony. Kategorie U17 a U19 zahájily soutěž na půdě pražských Bohemians. Mladší dorost sehrál s kvalitním soupeřem vyrovnanou partii a o výsledku se rozhodovalo až v závěru, devatenáctka naopak po solidním prvním poločase doplatila na nepovedenou druhou část utkání.
Klub - včera v 16:25
Mládež o víkendu stoprocentní. Čtyři zápasy, čtyři vítězství
Velmi povedený víkend mají za sebou mládežnické týmy SK Kladno. Do mistrovských soutěží vstoupily také žákovské výběry U15 a U14 a společně s dorostenci U19 a U17 se postaraly o stoprocentní bilanci. Čtyři utkání přinesla čtyři vítězství, celkové skóre 20:3 a hned tři kladenská družstva dokázala svým soupeřům nastřílet minimálně tři branky.
U19: Devatenáctka doma bez zaváhání
Devatenáctka zvládla první domácí utkání sezony a po zodpovědném výkonu porazila Mladou Boleslav B 2:0. Kladno se dostalo do vedení už v 7. minutě zásluhou Miroslava Jandy. Pojistku přidal po změně stran v 59. minutě Matěj Šmolík. Domácí navíc udrželi čisté konto a soupeře nepustili k výraznějším příležitostem.
Hodnocení trenéra: „První domácí zápas klukům vyšel jak výsledkově, tak i herně. Těší nás čisté konto a to, že jsme soupeře nepustili do vážnější šance. Kluci odehráli utkání s velkým nasazením, chutí a vůlí po vítězství. Branky, které vstřelili, padly po pěkných akcích, takže můžeme být spokojeni. Vždycky je ale co zlepšovat, jsme teprve na začátku sezony a čeká nás toho ještě spousta.“
U17: Sedmnáctka ovládla domácí premiéru
Také sedmnáctka zvládla domácí premiéru bez inkasované branky. Kladno bylo zejména v první půli aktivnějším mužstvem a vytvářelo si velké množství standardních situací. Skóre však otevřelo až ve 38. minutě, kdy dobrý presink domácích zužitkoval Šimon Hrmo. Po hodině hry zvýšil Patrik Holý na 2:0 a definitivní podobu výsledku dal v 87. minutě Richard Hauge. Kladno tak zvítězilo 3:0 a stejně jako starší dorost si připsalo čisté konto.
SK Kladno U17 – FK Mladá Boleslav B 3:0 (1:0) Branky: 38. Hrmo, 60. Holý, 87. Hauge. Sestava SK Kladno: Jakub Jícha – Pleiner (62. Paur), Hauge (K), Rindoš (7. Paur), Otcovský (71. Rigoci), Zemek, Kadlík (65. Kraka), Jan Jícha, Hrmo (65. Linc), Vejvoda (71. Blažek), Holý.
Hodnocení trenéra: „První domácí utkání, ve kterém jsme byli dominantnějším týmem. Vytvořili jsme si především v prvním poločase obrovské množství standardek, hlavně rohových kopů, ale do vedení jsme se dostali až po dobrém presinku v závěru poločasu. Úvod druhého poločasu opět patřil nám, ale nevytvořili jsme si z tlaku žádnou šanci. Soupeř začal přebírat otěže utkání, ale my velmi dobře bránili a přidali jsme opět z presinku branku na 2:0. V závěru jsme upravili skóre na 3:0 z rohového kopu, kterých jsme dnes zahrávali obrovské množství.“
U15: Pintířův hattrick nasměroval U15 k výhře
Úspěšný vstup do mistrovské sezony má za sebou také kladenská U15. Na půdě Junioru Děčín rozhodla prakticky už během úvodní půlhodiny. Hlavní postavou utkání byl Tomáš Pintíř, který během pouhých devatenácti minut zkompletoval hattrick. Čtvrtou kladenskou branku přidal Mamadou Dia. Všechny čtyři góly hostů padly už v prvním poločase.
FK Junior Děčín – SK Kladno U15 1:4 (1:4) Branky SK Kladno: 7., 17. a 26. Pintíř, 32. Dia. Sestava SK Kladno: Verner – Vodička, Koloušek, Mareš, Pchalek (41. Hosnedl), Macháč (41. Doubek), Potluka (41. Hlavsa), Pintíř, Suchý (41. Steckovič), Mamadou Dia (41. Pelc), Horvát.
Hodnocení trenéra: „Na čtyři vítězství v přípravných zápasech jsme chtěli navázat i v tomto prvním mistrovském utkání. Od prvních minut jsme byli lepším týmem. Drželi jsme míč a dostávali jsme se do zakončení. S předvedenou hrou v první půli můžeme být spokojeni. Branku jsme dostali po nedůrazném souboji na půlce hřiště. Druhý poločas nám už herně moc nevyšel. Měli jsme problém dostat se do zahuštěné obrany soupeře. Když jsme val soupeře překonali, vše jsme řešili zbrkle, ať už zakončení, nebo finální přihrávku. Málo jsme otáčeli hru, chyběl nám klid a přesnost v zakončení. Víme, na čem musíme zapracovat v trénincích, abychom se v dalších zápasech zlepšovali.“
U14: Jedenáctigólová smršť U14 v Děčíně
Nejvýraznější vítězství víkendu zaznamenala U14. Kladno v Děčíně dominovalo od úvodních minut a už po šestnácti minutách vedlo 3:0. Do přestávky nastřílelo šest branek a po změně stran přidalo dalších pět. Výsledkem bylo vysoké vítězství 11:2. Čtyřmi góly se blýskl Tomáš Červenka, dvakrát skórovali Ondřej Saska a Michael Kubeš. Po jedné brance přidali Adam Šmerda, Šimon Šenk a Matyáš Jiří Kouba.
U14: FK Junior Děčín – SK Kladno 2:11 (2:6) Branky SK Kladno: 4., 14., 41. a 58. Červenka, 16. Šmerda, 24. a 26. Saska, 36. Šenk, 66. a 78. Kubeš, 69. Kouba. Sestava SK Kladno: Kieryk (41. Welsch) – Svoboda (41. Kotovič), Šenk, Fajka, Pomahač (41. Ipser) – Kolka (41. Mišinec), Saska, Švihálek (41. Kubeš), Dolejš (41. Kouba), Šmerda (41. Balla) – Červenka.
Hodnocení trenéra: „Od prvních minut jsme byli dominantní. Měli jsme povedený vstup do utkání, když jsme v šestnácté minutě vedli už 3:0. Ve druhé půli soupeř odešel i fyzicky. Dostali jsme dvě zbytečné branky, v tom se musíme zlepšit. Na čem také musíme zapracovat, je proměňování šancí. V dalších zápasech budeme potřebovat větší efektivitu.“
Už ve středu pokračuje nabitý programNa víkendové zápasy rychle naváže středeční vložené kolo. Oba dorostenecké týmy zamíří ve středu 19. srpna na hřiště FC Tempo Praha, zatímco U15 a U14 přivítají na hřišti v Rozdělově Admiru Praha.
Středa 19. srpna 2026 | 10:00 (Tempo – UMT) FC Tempo Praha – SK Kladno Středa 19. srpna 2026 | 12:15 (Tempo – UMT) FC Tempo Praha – SK Kladno Středa 19. srpna 2026 | 15:00 (FK Rozdělov – tráva) SK Kladno – FK Admira Praha Středa 19. srpna 2026 | 17:00 (FK Rozdělov – tráva) SK Kladno – FK Admira Praha
O víkendu se zapojí další kladenské týmy Další porce mládežnických utkání přijde v sobotu 23. srpna. Do soutěžního ročníku vstoupí také B-týmy dorostu ve 4. lize a nejmladší žákovské kategorie U13 a U12.
Neděle 23. srpna 2026 | 9:30 (FK Kralupy 1901) FK Kralupy 1901 – SK Kladno B Neděle 23. srpna 2026 | 10:00 (FK Rozdělov – tráva) SK Kladno – FK Slavoj Vyšehrad Neděle 23. srpna 2026 | 10:00 (Roudné) TJ Malše Roudné – SK Kladno Neděle 23. srpna 2026 | 11:45 (FK Kralupy 1901) FK Kralupy 1901 – SK Kladno B Neděle 23. srpna 2026 | 12:00 (FK Rozdělov – tráva) SK Kladno – FK Slavoj Vyšehrad Neděle 23. srpna 2026 | 12:15 (Roudné) TJ Malše Roudné – SK Kladno Neděle 23. srpna 2026 | 14:00 (SA Poliklinika – tráva) JUNIOR CHOMUTOV – SK Kladno Neděle 23. srpna 2026 | 16:00 (SA Poliklinika – tráva) JUNIOR CHOMUTOV – SK Kladno